Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom

Edyta Górniak może trafić do więzienia
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 25.07.2020 Nagranie programu Jaka to melodia? n/z: GORNIAK EDYTA
Autor Barbara Bujar14.11.2020

O Edycie Górniak znów jest głośno. Tym razem w mediach pojawiły się informacje, że znana wokalistka może trafić do więzienia. Wszystko za sprawą komentarza prof. Andrzeja Matyi, któremu nie spodobały się wygłaszane przez nią teorie na temat pandemii koronawirusa. „Takie osoby powinny być ścigane” – ocenił specjalista.

Teorie spiskowe Edyty Górniak obiegły polskie media. Choć sama piosenkarka jest zaskoczona takim zainteresowaniem swoją opinią, lekarze dobrze zapamiętali sobie jej słowa. W pamięci utkwiły im przede wszystkim te o statystach leżących w szpitalach.

- Jestem zaskoczona medialną manipulacją moich wypowiedzi. Poruszyłam wiele wątków i zagadnień, także tych globalnie trudnych wcale nie mniej, niż sam covid. Poruszyłam je nie w telewizji ogólnopolskiej, lecz na prywatnym, zamkniętym kanale – tłumaczyła Górniak na Facebooku.

23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego krajuCzytaj dalej

Ekspert komentuje kontrowersyjną opinię Edyty Górniak. Wokalistka powinna trafić do więzienia?

W mediach społecznościowych jednak nic nie ginie, a wiadomości szybko przenoszą się nawet z zamkniętego kanału. Dokładnie tak było z komentarzami Edyty Górniak. Jeden z nich padł podczas niedawnej relacji live na Instagramie. Wokalistka odniosła się w nim do Billa Gatesa.

- Siedzi sobie paru gdzieś tam. Jakby tutaj skłócić ludzi? Najlepiej, jak odwrócą się ku sobie. Życie, aborcja w Polsce. W Ameryce naciśnijmy guzik „rasizm”. W maseczkach wdychamy własne spaliny. Są na świecie czerwone i czarne mrówki. Jak się da te mrówki do słoika, one wędrują swoimi ścieżkami. Jak potrząśnie ktoś tym słojem, te mrówki zaczynają się zabijać – przekazała Górniak cytowana przez popularne.pl

Jak donosi serwis, teoria artystki nie spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa. Podobnie było w przypadku jej poprzednich opinii. Przypomnijmy, że według Górniak na szpitalnych łóżkach leżą statyści, maseczki dzielą ludzi, zakażenie koronawirusem można leczyć dzięki witaminie D i oregano, a w światowych układach chodzi jedynie o to, by zniszczyć Polskę.

Do wygłaszanych przez wokalistkę opinii odnosiło się już wielu ekspertów, a także zakażonych osób. Niedawno komentarzem w tej sprawie podzielił się także prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja. Jak uznał, zachowania tego typu powinny być podstawą do ścigania obywatela.

- Musimy potępiać wręcz i to powinno należeć do państwa, postawy nieodpowiedzialne. Jak ja słyszę od jednej publicznej osoby, że my w szpitalach przetrzymujemy statystów, że nie ma koronawirusa, to ta osoba pewnie swoją wiedzę ma z czasów starożytności. Warto byłoby ją czasami uaktualnić. W związku z tym takie postawy negujące istnienie koronawirusa i z tym związane niebezpieczeństwa powinny być ścigane wręcz. Ścigane – jako obowiązek państwa – przekazał w rozmowie z TVN24.

Swojego oburzenia ekspert nie krył także w trakcie rozmowy dla Wirtualnej Polski. Prof. Matyja postanowił złożyć Edycie Górniak propozycję i zaprosił ją do szpitala, w którym jego zdaniem wcale nie leżą statyści, ale pacjenci walczący o życie. Na ten komentarz wokalistka jednak nie odpowiedziała.

- Chciałbym leczyć statystów, ale zapraszam panią Edytę. Otrzyma taki strój, jak my wszyscy, by uniknąć zarażenia i wtedy myślę, że zmieniłaby zdanie. Zapraszam na oddział – powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialePorażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialeCzytaj dalej

Jak przekazał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, sprawa Edyty Górniak trafiła już do Ministerstwa Zdrowia i organów ścigania. Mężczyzna złożył wniosek, by wobec osób wygłaszających podobne teorie były wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Miała typowe objawy koronwirusa, a mimo to szpital jej nie przyjął. Tragiczny finałMiała typowe objawy koronwirusa, a mimo to szpital jej nie przyjął. Tragiczny finałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie
  2. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł