Edyta Górniak wywołała w sieci prawdziwą burzę. Gwiazda wypowiedziała się na temat szczepionki na koronawirusa

Edyta Górniak
screen youtube.com/FAKT24.PL
Autor Natalia Niewczas31.12.2020

Edyta Górniak poinformowała fanów, że nie przyjmie szczepionki przeciw COVID-19. Zapewniła, że nie zgodzi się również na podanie preparatu synowi. W razie pojawienia się przymusu szczepień w Polsce piosenkarka jest gotowa przenieść się do innego kraju.

Piosenkarka Edyta Górniak, jurorka programu “The Voice of Poland”, po raz kolejny raz wypowiedziała się publicznie w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce. Tym razem tematem rozmowy była szczepionka przeciw COVID-19. W rozmowie z Super Expressem Edyta Górniak nie zamierzała ukrywać swojej nieufności względem preparatu od firm Pfizer i BioNTech.

Edyta Górniak o szczepionce przeciw COVID-19

W wywiadzie dla Super Expressu Edyta Górniak podzieliła się z fanami opinią na temat szczepień przeciw COVID-19. Jej słowa nie pozostawiły żadnych wątpliwości, piosenkarka nie zamierza zaszczepić ani siebie, ani swojego syna.

- Nie planuję się zaszczepić i nie planuję także zaszczepić mojego syna - mówi Edyta Górniak.

Jak podaje portal popularne.pl, piosenkarka wspomniała również o tym, że gdyby szczepienia były w Polsce obowiązkowe, nie wahałaby się opuścić kraju. Na ten moment podobny scenariusz jest jedynie fikcją.

Są najgorszymi wrogami naszego mózgu. Nawyki, których lepiej natychmiast się pozbyćSą najgorszymi wrogami naszego mózgu. Nawyki, których lepiej natychmiast się pozbyćCzytaj dalej

- Jeśli to będzie oznaczało, że muszę się przenieść do innego kraju, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe, to tak zrobię. A jeśli byłyby jakiekolwiek przymusy, to niestety będziemy musieli się pożegnać - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem.

Edyta Górniak chętnie wypowiadała się na tematy związane z pandemią koronawirusa w mediach, co niejednokrotnie spotykało się z falą krytyki. Wywiady z piosenkarką można znaleźć między innymi na kanale FAKT24.PL, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie. O tym, że nie zamierza skorzystać z możliwości zaszczepienia się, Edyta Górniak mówiła jeszcze zanim pierwsze dawki specyfiku dotarły do Polski.

Jurorka programu “The Voice of Poland” znajduje się w gronie osób publicznych, które stosunkowo często zabierają głos w sprawie epidemii COVID-19. Wśród nich są również aktorka Violetta Kołakowska czy piosenkarz Ivan Komarenko.

Narodowy Program Szczepień ruszył w naszym kraju pod koniec grudnia. Zaszczepiono wówczas pierwszą pacjentkę, pielęgniarkę Alicję Jakubowską (więcej >tutaj<).

Wokół specyfiku wciąż namnażają się społeczne wątpliwości i pytania. Odpowiedzi na niektóre z nich udzielił ostatnio dr hab. Ernest Kuchar; w rozmowie z serwisem TVN poruszał między innymi temat rejestru osób zaszczepionych przeciw COVID-19 (więcej >tutaj<).

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł