Elon Musk zaprezentował chip wszczepiany pod czaszkę
East News/(200107) -- SHANGHAI, Jan. 7, 2020 (Xinhua) -- Tesla CEO Elon Musk speaks at a delivery ceremony for Tesla China-made Model 3 in Shanghai, east China, Jan. 7, 2020. U.S. electric carmaker Tesla officially launched its China-made Model Y program in its Shanghai gigafactory Tuesday, one year after the company broke ground on its first overseas plant. The first batch of China-produced Model 3 sedans was also delivered to its non-employee customers at an opening ceremony for the program. (Xinhua/Ding Ting)
Autor Barbara Bujar - 4 Września 2020

Elon Musk zaprezentował chip, który będzie wszczepiany pod czaszkę. Ma połączyć mózg człowieka z komputerem, nadchodzi rewolucja

Elon Musk znowu zaskakuje. Podczas niedawnej nocnej prezentacji mężczyzna pokazał uczestnikom, jak wygląda jego nowy projekt. Chip Neuralink ma nie tylko łączyć mózg człowieka z komputerem, ale także pomagać przy różnych schorzeniach. Działanie urządzenia miliarder omówił na przykładzie świni.

Elon Musk to ceniony przedsiębiorca, który na całym świecie znany jest ze swojego charakterystycznego poczucia humoru, ale przede wszystkim niecodziennych pomysłów. Kiedy wymyśli coś w rodzaju rakiety z modułem wielokrotnego użytku, ludzie są pewni, że w końcu to stworzy. Tak samo było z chipem. Dyrektor firm SpaceX i Tesla Inc. zaprezentował go podczas niedawnej prezentacji. Nowoczesne urządzenie może oznaczać dla świata rewolucyjne postępy.

Ruszyło śledztwo w sprawie ogłoszenia pandemii. Poważne zarzuty wobec WHORuszyło śledztwo w sprawie ogłoszenia pandemii. Poważne zarzuty wobec WHOCzytaj dalej

Elon Musk zaprezentował nowy chip. Neuralink będzie wszczepiany pod czaszkę

Jak donosi komputerswiat.pl, Elon Musk już wcześniej zapowiadał prace nad nowoczesnym chipem. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, a plany stały się rzeczywistością. Miliarder zaprezentował go w ruchu. Pomogły mu w tym świnie, wśród których jedna miała wszczepiony Neuralink. Na jej przykładzie mężczyzna prezentował pracę mózgu, który połączył się z jego komputerem. Jedno zwierzę był już po usunięciu urządzenia. Ma to świadczyć o tym, że chip nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Do przeprowadzenia testów na świniach Musk miał oczywiście wszystkie potrzebne zgody.

Łączenie się mózgu z komputerem ma być możliwe dzięki wszczepieniu chipa pod czaszkę człowieka za pomocą wywiercenia w niej otworu. Proces jest oczywiście skomplikowany, dlatego firma miliardera pracuje nad stworzeniem robota, który mógłby pomagać podczas tej czynności. Elon Musk dodał, że robot miałby omijać naczynia krwionośne, aby nie dopuścić do krwawienia. Choć sam opis montażu może brzmieć przerażająco, przedsiębiorcy zapowiadają same korzyści.

Neuralink to nowe urządzenie, które przez najbliższy czas nie będzie jeszcze dostępne. Na podanie konkretnego terminu fani Muska będą musieli jeszcze poczekać. Na ten moment wiadomo jedynie, że za pomocą 1024 malutkich elektrod urządzenie będzie w stanie łączyć się z mózgiem przy użyciu technologii Bluetooth oraz ładować się bezprzewodowo. Dodatkowo umożliwi człowiekowi zapis wspomnień, które będą mogły zostać odtworzone w przyszłości. Przede wszystkim chip ma pomagać przy różnych schorzeniach.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra

Docelowo Neuralink ma pomagać osobom zmagającym się z chorobami układu neurologicznego. Do takiej grupy można zaliczyć między innymi pogorszenie pamięci, uszkodzenie mózgu oraz depresję. Chip będzie miał wpływać także na inne schorzenia, których wyleczenie jest trudne lub niemożliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  2. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Następny artykuł