emerytura ma wzrosnąć
fot. https://unsplash.com/ Alex Boyd
Autor Natalia Niewczas - 13 Sierpnia 2020

Wzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunek

Emerytura bywa prawdziwym powodem do frasunku - wysokość pobieranych przez niektórych seniorów świadczeń wprost woła o pomstę do nieba. Rada Ministrów ostatnio zapowiedziała jednak ważne, korzystne zmiany. Niestety, nie będą dotyczyły one wszystkich korzystających z wpływów osób.

Emerytura zostanie podwyższona. Wiadomość nie ucieszy jednak wszystkich emerytów, chociaż może dotyczyć nawet 9 tysięcy z nich. Rada Ministrów zaakceptowała projekt ustawy o zwiększeniu emerytur do 2400 złotych. Taka kwota z pewnością pomogłaby niejednemu seniorowi odpowiednio zatroszczyć się o własne zdrowie.

Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmianyNowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmianyCzytaj dalej

Wyższa emerytura dla wybranych

Emerytura stanowi dla niektórych seniorów główne źródło utrzymania. Przychodzących wraz z wiekiem rozmaitych schorzeń najczęściej nie sposób uniknąć, a skąpe świadczenia utrudniają choremu dostęp do niezbędnych niekiedy przyrządów, farmaceutyków bądź produktów wspierających podupadające zdrowie. Sytuacja finansowa części emerytów ma się jednak poprawić.

Rada Ministrów przewiduje podwyżki emerytur dla tych, którzy posiadają status opozycyjnego działacza antykomunistycznego z czasów PRL. Statystyki podają, że liczba osób wpisujących się w to kryterium może sięgać ponad 12 tysięcy, z czego 9 tysięcy z nich to seniorzy będący w wieku emerytalnym. Świadczenia niższe niż 2400 otrzymuje obecnie blisko połowa z nich.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział "swój czyściec odbyła już za życia"
2. Dzisiaj w Biedronce możesz się nieźle obłowić. Podstawowe produkty kupisz za połowę ceny

- Konieczne jest choć częściowe zadośćuczynienie krzywdom doznanym ze strony reżimu komunistycznego przez osoby, które swoim poświęceniem przyczyniły się do obalenia ustroju totalitarnego oraz odrodzenia demokratycznego i niepodległego państwa polskiego - głosi uzasadnienie projektu nowej ustawy.

Podjęte przez Radę Ministrów decyzje popiera premier Mateusz Morawiecki. Jak twierdzi szef rządu, władze powinny zapewnić opozycjonistom zadośćuczynienie w takiej formie. Oprócz wyrównania wysokości świadczeń do kwoty 2400 złotych ta wybrana grupa seniorów będzie mogła skorzystać również ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Projekty będą rozpatrywane w piątek 14 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Pilne, bardzo ważne informacje dla tysięcy matek w całym kraju. Chodzi o dodatkowe pieniądze
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Przełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiły

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł