Emil Karewicz: Nie żyje
Facebook_Emil_Karewicz
Autor Damian Witoń - 19 Marca 2020

Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa

Emil Karewicz nie żyje. Aktor odszedł od nas w środę w wieku 97 lat. Niestety uroczystości pogrzebowe mogą być utrudnione przez panującą w kraju epidemię wirusa SARS-CoV-2.

Emil Karewicz odszedł 18 marca w wieku 97 lat. W ostatnim czasie w związku z pogarszającym się stanem zdrowia przebywał w szpitalu. O śmierci aktora poinformowała jego rodzina oraz Związek Aktorów Scen Polskich.

Spotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszneSpotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszneCzytaj dalej

Emil Karewicz nie żyje. Aktor miał 97 lat

Artysta największą sławę zdobył dzięki roli Hermanna Brunnera w serialu “Stawka większa niż życie”. Grał również w takich hitach jak film pod tytułem “Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, w którym wcielił się w oficera gestapo, czy “Krzyżacy”, gdzie mogliśmy oglądać go jako króla Władysława Jagiełłę.

Jak podaje portal onet.pl, Emil Karewicz zmarł w szpitalu. O jego odejściu poinformował między innymi Związek Aktorów Scen Polskich.

-Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy, w wieku 97 lat, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, Emil Karewicz- informuje ZASP za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy odbędzie się pogrzeb artysty. Prawdopodobnie niestety jego organizacja będzie utrudniona przez rozprzestrzeniającą się w naszym kraju epidemię koronawirusa i odgórne ograniczenia, jakie się z nią wiążą. Obecnie w Polsce obowiązuje zakaz dużych zgromadzeń, dlatego w uroczystościach weźmie udział tylko najbliższa rodzina. Grono fanów, którzy przez lata zachwycali się talentem aktorskim Karewicza, nie będzie mogło towarzyszyć mu w ostatniej wędrówce.

Aktor prawdopodobnie zostanie pochowany na cmentarzu w Marysinie Wawerskim, gdzie leży jego trzecia żona Teresa, z którą był w związku małżeńskim przez 62 lata. Kobieta zmarła w 2012 roku. Emil Karewicz miał trójkę dzieci. To właśnie one mają zadecydować o ostatecznej formie pożegnania ukochanego ojca.

Dzisiaj grzeje: 1. Jackowski miał kolejną wizję o koronawirusie. Był w niej Andrzeja Duda, twierdzi, że wie, co się z nim stanie

2. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii

Wraz z redakcją portalu pacjenci.pl, składamy wyrazy współczucia bliskim zmarłego aktora. Był bez wątpienia wybitnym artystą, którego będzie nam wszystkim bardzo brakowało. Niech spoczywa w pokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało
  2. Jest sposób na wykrycie koronawirusa w 20 sekund. Włosi już z niego korzystają
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Następny artykuł