epidemia: dopłaty dla najemców
fot. https://pixabay.com/ Pexels
Autor Klaudia Gaicka - 2 Sierpnia 2020

W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?

Epidemia wpłynęła na warunki w branży mieszkaniowej. Wielu najemców nie ma pieniędzy na czynsz, inni już zrezygnowali z wynajmu. Taki obrót spraw zagraża nie tylko najemcom, ale również wynajmującym, którzy tracą dochody. Rząd chce wprowadzić dodatek, który może pomóc najemcom. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Epidemia przewróciła wszystko do góry nogami. Nasza codzienność zmieniła się nie tylko ze względu na nowe panujące obostrzenia, lecz również wielu z nas dotknęły zmiany w gospodarce. Mnóstwo ludzi straciło podstawowe źródło dochodu i skorzystało z jednej z tarcz antykryzysowych.

Dziś rząd idzie o krok dalej i chce pomóc tym, którzy bardzo dużą część wypłaty muszą każdego miesiąca przekazywać właścicielowi mieszkania, w którym mieszkają. Najemcy, którzy stracili pracę, są przez epidemię na straconej pozycji.

Wiele osób wyrzuca pestki winogron. Nie wiedzą, co tracą, ponieważ można wykorzystać je we wspaniały sposóbWiele osób wyrzuca pestki winogron. Nie wiedzą, co tracą, ponieważ można wykorzystać je we wspaniały sposóbCzytaj dalej

Epidemia pozbawiła wielu Polaków dochodu, niektórzy z nich będą mogli ubiegać się o dodatek do czynszu za wynajmowane mieszkanie

Jak podaje portal Warszawa.naszemiasto.pl, rząd chce pomóc najemcom, którym brakuje pieniędzy na opłacenie czynszu, ponieważ z powodu pandemii stracili dochody. Dopłaty do dodatku mieszkaniowego wyniosą do 75 proc. czynszu, ale nie więcej już 1,5 tys. miesięcznie.

Rząd przeznaczył na ten cel 420 mln zł. Dodatkowe wsparcie otrzymają również gminy, które będą mogły otrzymać większe wsparcie na budowę mieszkań w Towarzystwach Budownictwa Społecznego. Co więcej, ministrowie zaakceptowali kierunkowo projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa.

Dopłaty mają być wsparciem dla osób, które utraciły dochody, a wynajmują mieszkania. Niewątpliwe koronawirus SARS-CoV-2 sprawił, że wiele osób bało się o swoją przyszłość nie tylko, jeśli chodzi o zdrowie. Wsparcie pomoże nie tylko najemcom, ale również wynajmującym, którzy będą mogli zachować płynność przychodów.

Pierwszym podstawowym warunkiem, jaki musimy spełniać, jeżeli chcemy ubiegać się o dopłatę, dotyczy dochodu. Średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego najemcy w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego musi być co najmniej o 25% niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego osiągnięty w roku 2019.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych

Dodatkowo rozpoczęcie wynajmowania danego lokalu mieszkalnego najemca rozpoczął przed dniem 14 marca bieżącego roku oraz wcześniej nie przysługiwał mu dodatek mieszkaniowy, który został teraz powiększony o dopłatę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł