epidemia: australia
fot. https://pixabay.com/ coyot
Autor Klaudia Gaicka - 2 Września 2020

Nie dwie, a trzy fale koroanwirusa? Są nowe wytyczne

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 cały czas przybiera na sile. Niestety dotyczy to również Australii, w której jakiś czas temu odnotowywano przyhamowanie liczby nowych zachorowań. Dziś jednak naukowcy ostrzegają już przed trzecią falą.

Epidemia COVID-19 cały czas wzrasta na całym świecie. Nawet w państwach, w których koronawirus SARS-CoV-2 wydawał się przygasać, ostatnio notuje się wzrost zachorowań. Wyjątkiem są jedynie Chiny, którym udało się praktycznie pokonać pandemię, dzienny przyrost chorych oscyluje od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu przypadków dziennie.

Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raportNajwiększy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raportCzytaj dalej

Epidemia w Australii może wzrosnąć w okresie wiosennym

Reszta świata niestety nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami. Według danych aktualnych w dniu 2 września (godz. 10:30) na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 25,3 mln ludzi, z czego 16,7 mln wyzdrowiało, a 848 tys. przegrało walkę z chorobą.

Jak podaje portal Popularne.pl, wraz z nadejściem końca zimy, liczba chorych na koronawirusa SARS-CoV-2 w Australii zaczęła spadać. Teraz jednak znów zagrożenie epidemiczne wzrosło wraz z dobową liczbą nowych zakażeń. W ciągu ostatniej doby w Australii odnotowano 204 nowe przypadki COVID-19 oraz jedną śmierć z jej powodu.

Australijscy eksperci obawiają się, że zaraz za drugą falą może nastąpić trzecia. Apelują do obywateli, aby pomimo wcześniejszego w miarę łagodnego przebiegu SARS-CoV-2 zachować rozwagę. Przypominają, że pandemia zabija 734 mieszkańców wyspy kangurów. Według nich COVID-19 ma wkrótce znów zacząć się szerzyć wśród obywateli.

Naukowcy i lekarze ostrzegają Australijczyków. W ich kraju obecnie kończy się zima (rozpoczyna się w czerwcu i trwa do końca sierpnia) i zaczyna wiosna. To okres, w którym u alergików występują wzmożone objawy, między innymi katar sienny. Jego objawy są bardzo podobne do pierwszych symptomów zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

- Normalnie radziłbym przyjmować leki przeciwhistaminowe, ale w tym roku, biorąc pod uwagę globalną pandemię, doradziłbym, żeby alergicy skontaktowali się ze swoim lekarzem. - powiedział wiceprzewodniczący stowarzyszenia lekarzy rodzinnych Midwest GP Network, Ian Taylot w rozmowie z ABC.

Podstawową różnicą, która odróżnia koronawirusa od alergii, jest nagła i intensywna utrata węchu i smaku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Wszyscy zwrócili uwagę tylko na jedno. Para z „Rolnik szuka żony” zachwyciła zaskakującym zdjęciem

Następny artykuł