Epidemia COVID-19 nie spowalnia. Mimo to rząd wprowadza kolejny etap luzowania obostrzeń
unsplash.com/Ignacio Brosa
Autor - 3 Czerwca 2020

Jest ważna decyzja rządu. Duże zmiany czekają nas już 6 czerwca

Epidemia COVID-19 nadal trwa. Mimo tego rząd stara się powoli odmrażać gospodarkę, by nie dopuścić do jej upadku. 6 czerwca czekają nas zmiany, które dla wielu Polaków okażą się bardzo istotne.

Epidemia koronawirusa nadal nie słabnie. W Polsce wzrosła zarówno liczba potwierdzonych przypadków zakażenia, jak i zgonów spowodowanych wirusem z Wuhan.

W czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 wiele firm musiało ograniczyć działalność, jednak od kwietnia ograniczenia te są stopniowo znoszone. Ministerstwo Rozwoju opublikowało właśnie nowe wytyczne, które wejdą w życie już od 6 czerwca bieżącego roku. Dla wielu Polaków będą bardzo istotne.

Niewydolność serca. Przyczyny, objawy, leczenieNiewydolność serca. Przyczyny, objawy, leczenieCzytaj dalej

Epidemia COVID-19 nie spowalnia. Mimo to rząd wprowadza kolejny etap luzowania obostrzeń

W Polsce niestety wciąż przybywa nowych chorych na COVID-19. Niebezpieczna sytuacja panuje na Śląsku, ale również w innych województwach. By jednak uchronić polską gospodarkę przed zapaścią, rząd wprowadza kolejny etap luzowania obostrzeń.

Od jakiegoś czasu w Polsce znoszone są ograniczenia, które zostały wprowadzone, by ograniczyć liczbę zachorowań na COVID-19. Jak podaje portal webniusy.com, od 6 czerwca wchodzi w życie kolejny etap odmrażania gospodarki. Dla wielu Polaków okażą się one bardzo istotne.

Rząd zdecydował o otwarciu miejsc uwielbianych przez wielu z nas. Polacy od najbliższej soboty będą mogli pójść na place zabaw, wiaty, miejsca do biwakowania, ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

– Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony, by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów – wyjaśnił Michał Woś, szef resortu.

Przypomnijmy, że epidemia COVID-19 rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku w Chinach. Zaledwie po kilkunastu tygodniach wzrost liczby zachorowań odnotowano już niemal w każdym zakątku świata. Aktualny bilans epidemii SARS-CoV-2 w Polsce to 24 545 zakażeń i 1 102 ofiary śmiertelne. W środę 3 czerwca poinformowano o 150 nowych przypadkach zakażenia i kolejnych 10 zgonach.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani ołsupieli

Na całym świecie liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 6,2 mln. Z powodu koronawirusa zmarło już ponad 370 tysięcy ludzi. Najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowano w USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

W celu zapobiegania kolejnym zakażeniom zaleca się utrzymanie przynajmniej 2-metrowego dystansu między ludźmi, częste mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie dłoni preparatami na bazie alkoholu, oraz unikanie osób kaszlących i kichających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Wszyscy fani Roksany Węgiel czują się oszukani. Skandaliczne doniesienia właśnie pojawiły się w mediach
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Następny artykuł