Zaskakujące słowa premiera o odwrocie epidemii koronawirusa
youtube.com/Kancelaria Premiera
Autor Barbara Bujar - 3 Lipca 2020

Zaskakujące słowa premiera Morawieckiego na temat epidemii. Wielu lekarzy jest oburzonych

Epidemia koronawirusa trwa na świecie od kilku miesięcy i wciąż budzi w ludziach strach. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się ostatnio na przekazanie odważnej teorii, według której wirus jest już w odwrocie i nie powinien być powodem do obaw. Wypowiedź mężczyzny wzburzyła społeczeństwo lekarskie. Skomentował ją prof. Krzysztof Simon.

Epidemia koronawirusa dzieli ludzi. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził wczoraj mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Jak informuje TVN24 wizyta miała na celu zachęcenie obywateli do uczestnictwa w II turze wyborów prezydenckich. Podczas swojego wystąpienia premier poinformował, że nie należy bać się go ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem. Według niego epidemia nie jest już przyczyną do obaw. Opinia spotkała się z ogromną krytyką wielu ludzi.

- Wirus jest w odwrocie, już nie trzeba się go bać – przekazał zebranym.

Według Morawieckiego epidemia nie stanowi już powodu do obaw. Prof. Simon ma na ten temat inne zdanie

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego postanowił skomentować ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon. Lekarz nie zgadza się z premierem i zapewnia, że niebezpieczeństwo jeszcze nie minęło. Zdaniem eksperta liczba zakażeń w naszym kraju się nie zmniejsza, dlatego w dalszym ciągu powinniśmy stosować się do narzuconych zasad bezpieczeństwa.

- Obraz epidemii uległ zmianie, bo tak w okresie wakacyjnym tak ta epidemia przechodzi. Nie można ulec jednak dezinformacji. Podatnych jest około dziewięć i pół miliona ludzi - pokolenie po sześćdziesiątce i więcej, gdzie większość ma wielochorobowość. COVID jest wielkim niebezpieczeństwem - stwierdził.

Lekarz kilkukrotnie podkreślił, że nadal najbardziej narażone na zachorowanie są osoby starsze. Jeżeli emeryci będą chcieli udać się na wybory, to to zrobią, nie powinni jednak zapominać o założeniu maseczki i grożącym im niebezpieczeństwie. Profesor podczas rozmowy z TVN24 przekazał także swoje obawy dotyczące powodów, jakie kierowały Morawieckim w czasie, gdy przemawiał do mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna boi się o to, czy nie były to jedynie względy polityczne.

- Mam niepokój, że to ma znaczenie polityczne, a nie jest stanowiskiem służby zdrowia. Przypadków jest mniej, epidemia przebiega inaczej. Przypadki obiektywnie są te same - powiedział.

Przy okazji lekarz pozwolił sobie przypomnieć o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Jego zdaniem skuteczność zakrywania ust i nosa zostanie osiągnięta dopiero wtedy, kiedy wszyscy będą się do tej zasady stosować. Apel ten wystosował przede wszystkim do ludzi młodych, którzy według niego najbardziej zaniedbują ten obowiązek.

- Siedzę w tramwaju, wszyscy mają maski oprócz jednego, dwóch. Nie będzie nosić, bo nie chce. Nie wiem, skąd taka dzicz się lęgnie. Takie osoby to dzikusy intelektualne, moralne i etyczne lub prowokatorzy co uważają, że im się należy – podsumował ich zachowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Przypomnijmy, ze statystyki potwierdzają ciągłość epidemii. Według danych, które przekazało Ministerstwo Zdrowia, w czwartek odnotowano 371 nowych przypadków zachorowań oraz 15 zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  2. GIS niespodziewanie wydał całkowicie nowe wytyczne. Ważne informacje dotyczą milionów dzieci
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Polski gwiazdor wdał się w bójkę pod warszawskim klubem. Kiedy pokazał, jaką część ciała stracił, odebrało nam mowę (FOTO)

Następny artykuł