epidemia, kolejny krok
Fot. pixabay.com/ sarahbernier3140
Autor Klaudia Gaicka - 5 Czerwca 2020

Wielu Polaków nie mogło doczekać się tej wiadomości. Komunikat rządu w sprawie zniesienia uciążliwego zakazu

Epidemia już od kilku miesięcy diametralnie wpływa na polską i światową turystykę. Rząd zapowiedział już jednak zmiany, które pozwolą, aby wszystko wróciło do normy. Wiceminister zaleca jednak, by rozważyć wakacje w Polsce.

Epidemia zmieniła naszą codzienność. Choć dziś już powoli wszystko wraca do normalności, nie możemy zapomnieć, że zdejmowanie kolejnych obostrzeń nie wynika ze stabilizowania się sytuacji, ponieważ liczba zachorowań wciąż wzrasta. Rezygnacja z poszczególnych zaleceń ma miejsce ze względu na gospodarkę kraju, która boleśnie odczuła kilka tygodni zbiorowej kwarantanny.

Tragiczny wypadek kolejowy. Są ofiary śmiertelneTragiczny wypadek kolejowy. Są ofiary śmiertelneCzytaj dalej

Epidemia nie jest jeszcze zażegnana. Rząd znosi jednak kolejne obostrzenia

Zagraniczne wyjazdy mają to do siebie, że planujemy je zwykle z dużym wyprzedzeniem. Niezależnie od tego, czy mowa o samotnym relaksującym wyjeździe, czy hucznych wakacjach z rodziną, większość z nas już kilka miesięcy wcześniej kupuje bilety i przegląda atrakcje turystyczne.

Tymczasem osoby, które poczyniły już wydatki, w związku z wyjazdami zagranicznymi są zaniepokojone. Obawiają się nie tylko o samą możliwość wyjazdu na urlop, ale również o założone pieniądze.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska uspokaja. Jak podaje portal Webniusy.pl, jego zdaniem są spore szanse na to, że zaplanowane na ten rok, wyjazdy zagraniczne jednak się odbędą. Dokładniejsze szczegóły mają zostać podane w połowie bieżącego miesiąca.

– To będzie taki moment, kiedy będziemy planowali te wyjazdy, kiedy będziemy wiedzieli, dokąd możemy polecieć, czy zostaniemy w kraju – wyjaśnił Waldemar Kraska w Poranek Siódma9.

Tłumaczy, że wakacje za granicą najprawdopodobniej będą możliwe, jednak najlepiej rozważyć urlop w Polsce, tak aby móc wesprzeć naszą bardzo obciążoną epidemią branżę turystyczną.

Ludzie obawiają się dodatkowo, ponieważ aktualnie obowiązuje przymusowa kwarantanna po powrocie z zagranicy. Tu jednak wiceminister zdrowia również uspokaja.
– To jest wielkie utrudnienie, więc jeżeli zdecydujemy się już na to, żeby Polacy wyjeżdżali za granicę, to na pewno po powrocie, jeżeli nie ma uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że żadnej kwarantanny nie będzie – tłumaczy polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego

Niektóre państwa Europy już zadeklarowały możliwość przyjęcia polskich podróżujących. Miałoby się to odbywać przy zachowaniu odpowiednich norm sanitarnych. Nasi rodacy będą mogli podróżować w takich kierunkach jak: Chorwacja, Grecja (od 15 czerwca), Hiszpania (od 1 lipca) oraz Włochy (od 3 czerwca).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków
  2. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

Następny artykuł