Epidemia na Pomorzu
pixabay.com/mariohagen
Autor Barbara Bujar - 5 Października 2020

Zatrważające doniesienia. Ponad 90 ognisk koronawirusa w jednym województwie

Epidemia koronawirusa nie daje za wygraną. W Polsce codziennie potwierdza się tysiące nowych zakażeń. Najwięcej chorych przybywa w województwie mazowieckim, małopolskim i pomorskim. W jednym z nich sanepid wykrył aż 92 ogniska koronawirusa. Patogen rozprzestrzenia się tam w szkołach, szpitalach i domach pomocy społecznej. Z dnia na dzień sytuacja staję się coraz poważniejsza.

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. W ciągu ostatnich dni dobowe statystyki urosły do ponad 2 tysięcy przypadków. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2 006 przypadkach. Najwięcej zakażonych pacjentów znów przybyło w województwie mazowieckim, małopolskim, a także pomorskim, w którym sanepid wykrył już ponad 90 ognisk koronawirusa.

Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcieSanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcieCzytaj dalej

Epidemia na Pomorzu. Ogniska koronawirusa w szkołach, szpitalach i domach opieki społecznej

Jak informuje serwis internetowy Radia Zet, sytuacja w województwie pomorskim staje się coraz poważniejsza. Od kilkunastu dni utrzymuje się tam wysoka liczba nowych przypadków koronawirusa. Tylko w sobotę lokalny sanepid potwierdził 244 zakażenia. W niedzielę przybyło ich tam 223, a w poniedziałek - 202. W związku z tym kolejne powiaty i miasta, takie jak Sopot i powiat kartuski, trafiają do czerwonej strefy. Kolorem żółtym są oznaczone między innymi Gdańsk i Gdynia oraz powiaty bytowski, kościerski, nowodworski, gdański oraz pucki.

Najnowsze dane, które w poniedziałek zostały opublikowane przez pomorską stację sanitarno-epidemiologiczną, potwierdzają poważną sytuację w wyznaczonych obszarach województwa. Ubiegłej doby, spośród 202 przypadków zakażenia, 57 wykryto w Gdańsku. W Gdyni testy potwierdziły obecność patogenu u 24 osób, w powiecie wejherowskim - u 18, natomiast w powiatach puckim i kartuskim - u 17. Na Pomorzu obserwuje się także ogromny wzrost ognisk koronawirusa. Na ten moment jest ich aż 92.

Do masowych zakażeń na terenie województwa pomorskiego dochodzi najczęściej w szpitalach, zakładach pracy i domach pomocy społecznej. Rozprzestrzenianie się koronawirusa obserwuje się także podczas wesel, wycieczek i licznych spotkań towarzyskich. Ogniska widoczne są również w szkołach. Decyzją lokalnego sanepidu ponad 160 placówek otrzymało możliwość nauki zdalnej lub przynajmniej hybrydowej.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Zakręcanie grzejników nie uchroni przed rachunkami. Sąd i tak każe zapłacić
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

O tym, że na terenach polskich placówek edukacyjnych dochodzi do zakażeń koronawirusem, mówi się już od początku roku szkolnego. W województwie pomorskim problem ten jest widoczny bardzo wyraźnie. Choć od 1 września minął zaledwie miesiąc, kwarantanną objęto tam już 3245 uczniów i 313 nauczycieli. Na zmianę trybu nauczania pozwolenie otrzymało aż 166 szkół.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Ewa na spacerze zauważyła porozrzucane kawałki kiełbasy. Gdy podeszła bliżej, dokonała porażającego odkrycia, od razu ostrzegła innych

Następny artykuł