Epidemia: prawie pobito rekord ilości zarażonych
fot. pixabay.com/Tumisu
Autor Karol Zaborowski - 6 Czerwca 2020

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Niewiele zabrakło do ustanowienia nowego rekordu

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa, co pokazują dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Według nich 6 czerwca padł jeden z najwyższych wyników pod względem potwierdzonych przypadku koronawirusa od początku epidemii.

Epidemia koronawirusa jest niezwykle delikatnym tematem, który poróżnił Polaków i nie tylko. Wiele osób ma już dosyć obowiązujących obostrzeń uważając, że zostały one wprowadzone na wyrost, a sam wirus wcale nie jest tak niebezpieczny, jak nam się mówi.

Nie brakuje również wielu teorii spiskowych, których możemy znaleźć informacje, chociażby o tym, że koronawirus został całkowicie zmyślony. Jednak najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że wciąż musimy się jeszcze mieć na baczności.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 16-letni PiotrMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 16-letni PiotrCzytaj dalej

Epidemia w Polsce, nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poprzez swój profil na portalu Twitter każdego dnia podaje informacje o liczbie potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju, jak i ilości ofiar pochłoniętych przez ten patogen. Aktualny rekord pod względem ilości zakażeń w ciągu doby wynosił 595 osób. Niewiele zabrakło, a zostałby on pobity.

W porannym wpisie opublikowanym na profilu Ministerstwa Zdrowia zamieszczono informacje o 259 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Najwięcej, bo aż 195 stwierdzono na terenie województwa śląskiego. Co więcej, 190 z nich pochodzi z jednego miejsca, a dokładniej z kopalni Zofiówka.

Niestety popołudniowy raport nie przyniósł optymistycznych wieści, ponieważ poinformowano w nim o kolejnych 317 przypadkach. Tym razem również na szczycie uplasowało się województwo śląski z 156 przypadkami, które w całości pochodziły z kopalni Zofiówka. Przepaść między kolejnymi województwami jest znaczna, ponieważ na drugim miejscu znalazło się województwo łódzkie z 62 przypadkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszy

Łącznie daje nam to 576 zupełnie nowych przypadków w zaledwie 24 godziny. Oczywiście sytuacja w Polsce nie jest tak zła, jak w niektórych państwach na świecie, ale specjaliści wciąż ostrzegają, że w najbliższych miesiącach może nas czekać druga, o wiele silniejsza fala. Historia pokazała nam też, że w przypadku epidemii nie jest to zjawisko rzadkie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor

Następny artykuł