Epidemia w USA
https://www.youtube.com/ CNBC Television
Autor Klaudia Gaicka - 6 Lipca 2020

Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

Epidemia rośnie na całym świecie. Liczba potwierdzonych przypadków z ostatniej doby w USA w Stanach Zjednoczonych wyniosła ponad 40 tys. Pomimo ciężkiej sytuacji w kraju, eksperci mają wątpliwości co do słuszności działań Donalda Trumpa. Media donoszą, że wykupiono 3-miesięczny zapas leku na koronawirusa.

Epidemia już od kilku miesięcy daje się wszystkim we znaki. Jest to swego rodzaju test dla ludzkości, w jaki sposób się zachowa i czy zjednoczy się w obliczu problemu. Chociaż początkowo sytuacja wyglądała bardzo obiecująco, dziś już niektóre doniesienia mocno niepokoją.

Fani na całym świecie pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Ennio MorriconeFani na całym świecie pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Ennio MorriconeCzytaj dalej

Epidemia w USA. Media donoszą, że Trump wykupił zapas leku na kolejne trzy miesiące

Okazuje się bowiem, jak podaje portal Radiozet.pl, że Stany Zjednoczone wykupiły cały zapas leku na koronawirusa. “The Guardian” zaalarmował, że wykupiono zapas na najbliższe trzy miesiące. W tym czasie inne kraje mogą mieć spory problem z leczeniem. Świat nie zdążył się jeszcze nacieszyć odkryciem leku, a nie zostało po nim na fabrycznych półkach ani śladu.


- Amerykanie wykupili cały, trzymiesięczny zapas. Przez najbliższe miesiące żaden inny kraj go nie dostanie - poinformował “The Guardian”.


Cała przykra sytuacja bardzo niepokoi światowych ekspertów z tej dziedziny. Martwi ich zarówno wykupienie leku remdesiwir, jak i dalsze potencjalne, podobne scenariusze np. dotyczące powstałych w przyszłości szczepionek. Wykupienie ich przez jeden kraj jest wysoce nieetyczne. Wielu ekspertów twierdzi, że szczepionka powinna trafić w pierwszej kolejności do najbardziej potrzebujących.


- Administracja Trumpa pokazała, że jest gotowa przebijać wszystkie inne kraje, żeby zabezpieczyć dostawy medyczne dla USA - podsumowano w “The Guardian”.


Remdesiwir (remdesivir) jest pierwszym tego rodzaju lekiem. Agencja Żywności i Leków (FDA) oraz Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziły go w leczeniu choroby COVID-19 powodowanej przez SARS-CoV-2. W naszym kraju nowy lek również został dodany do aktualnych zaleceń Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, w leczeniu podstawowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę


Pomimo tego, że zarażeni i ofiary śmiertelne pochodzące ze Stanów Zjednoczonych są sporą częścią wszystkich dotkniętych chorobą na świecie, wielu ekspertów wypowiada się niepochlebnie o tego typu praktykach. Zdecydowana większość twierdzi, że zarówno leki, jak i szczepionka powinny trafić w pierwszej kolejności do najbardziej potrzebujących. Mamy nadzieję, że w przypadku szczepionki nie powtórzy się ten scenariusz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Padł termin kiedy mogą wrócić maseczki. Minister Zdrowia nie pozostawia złudzeń
  2. Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju

Następny artykuł