Epidemia z nowym dobowym rekordem
pixabay.com/geralt
Autor Barbara Bujar - 7 Sierpnia 2020

Tak wysokiego wyniku nie było od początku epidemii. Gigantyczny wzrost zachorowań

Epidemia koronawirusa w Polsce z dnia na dzień rośnie w siłę. Choć jeszcze nie tak dawno rząd mówił o stabilizacji i pełnej kontroli nad sytuacją, dziś wprowadzane są nowe obostrzenia. Dodatkowo statystyki wyglądają coraz gorzej. Ministerstwo Zdrowia co chwilę informuje o kolejnym dobowym rekordzie zachorowań. Ostatnia tak wiadomość została przekazana dziś, 7 sierpnia. Liczba przyrostu przekroczyła 800.

Epidemia koronawirusa w Polsce przybrała zupełnie inny kierunek, niż przewidywał rząd. Wiele razy słyszeliśmy, że w okresie wakacyjnym liczba zachorowań spadnie, a niebezpieczeństwo powróci dopiero jesienią. Eksperci przewidywali bowiem, że właśnie wtedy nadejdzie druga fala zakażeń. Niestety, przedstawiany scenariusz nie do końca się sprawdził. Pomimo trwających wakacji w Polsce codziennie notuje się ogromne wzrosty statystyk.

Rząd wprowadza nowy zakaz. Wejdzie w życie już we wtorekRząd wprowadza nowy zakaz. Wejdzie w życie już we wtorekCzytaj dalej

Epidemia w Polsce rośnie. Padł kolejny rekord zachorowań

Widząc najnowsze statystyki, rząd postanowił zadbać o zdrowie obywateli i podjąć ważne decyzje. Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu miały zostać wznowione podróże liniami lotniczymi. Niestety, na to Polacy będą musieli jeszcze poczekać. Przedłużone obostrzenie zakazuje lotów do 45 krajów świata. Na liście znalazły się między innymi Stany Zjednoczone, Luksemburg, Rosja i Czarnogóra.

Największą rewolucją w naszym kraju, która wejdzie w życie już w najbliższą sobotę, okazuje się jednak podział na strefy. Rząd postanowił wyodrębnić powiaty oraz miasta na prawach powiatu, w których liczba zakażeń jest wysoka oraz te, w których jest mniejsza. Strefa czerwona obejmie pierwszą grupę. Znajdą się w niej następujące powiaty: ostrzeszowski z woj. wielkopolskiego, nowosądecki i Nowy Sącz z woj. małopolskiego, wieluński z woj. łódzkiego oraz pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski z woj. śląskiego. Mieszkańcy tych terenów będą musieli zrezygnować z organizacji targów i kongresów oraz wizyt w kinach, parkach rozrywki, na siłowniach i w sanatoriach. Imprezy okolicznościowe będą tam objęte limitem do 50 osób.

Oprócz strefy czerwonej pojawi się także żółta. Rząd umieścił w niej następujące powiaty: wieruszowski z woj. łódzkiego, Jastrzębie-Zdrój, Żory i cieszyński z woj. śląskiego, kępiński z woj. wielkopolskiego, Przemyśl, jarosławski i przemyski z woj. podkarpackiego, pińczowski z woj. świętokrzyskiego oraz oświęcimski z woj. małopolskiego. Mieszkańcy tych obszarów będą musieli z kolei dostosować się do limitu jednej osoby na 4 mkw w takich powierzchniach zamkniętych jak siłownie czy wystawy. Ilość osób na imprezach nie będzie mogła przekraczać 100.

Powyższe decyzje zostały podjęte ze względu na gigantyczny wzrost zachorowań, który od kilku dni jest obecny w naszym kraju. 7 sierpnia Ministerstwo Zdrowia kolejny raz poinformowało o nowym dobowym rekordzie. Tym razem liczba przyrostu przekroczyła już 800. Zmarło także 13 kolejnych osób. Pacjenci byli w wieku od 56 do 92 lat i mieli choroby współistniejące.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Od dziś wchodzi zakaz działalności dla grupy Polaków. Maseczki obowiązkowe nawet na ulicy

Jak informuje Radio Zet, dziś resort zdrowia przekazał kolejne wstrząsające dane. Podczas ostatniej doby obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 809 osób. To kolejny dobowy rekord, jaki zanotowano w Polsce od początku trwania epidemii. Nowe przypadki zakażenia mają pochodzić z następujących województw: śląskie (259), małopolskie (144), mazowieckie (104), łódzkie (46), wielkopolskie (46), pomorskie (41), podkarpackie (35), opolskie (26), dolnośląskie (22), lubuskie (21), warmińsko-mazurskie (17), lubelskie (14), zachodniopomorskie (14), świętokrzyskie (11), kujawsko-pomorskie (8) i podlaskie (1).

Łącznie w Polsce koronawirusem zaraziły się już 50 324 osoby. Wyzdrowiało 36 041 z nich. 1787 pacjentów niestety zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna nie żyje, kobieta w stanie ciężkim
  2. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł