Epidemia w Polsce, może być jeszcze gorzej
fot. pixabay.com/geralt
Autor Karol Zaborowski - 7 Sierpnia 2020

W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejść

Epidemia koronawirusa nabiera coraz większego tempa. W ostatnich dniach padły kolejne rekordy dotyczące ilości zakażeń. Wirusolog ostrzega, że jeżeli Polacy nie zaczną przestrzegać restrykcji, to będzie jeszcze gorzej.

Epidemia koronawirusa wbrew przewidywaniom wielu osób wcale nie ustała wraz z nadejściem wyższych temperatur, a wręcz przeciwnie. W ostatnich dniach padają kolejne rekordy zakażeń w Polsce i wiele wskazuje na to, że liczby te będą jeszcze rosnąć.

Niestety okres wakacyjny nie sprzyja przestrzeganiu restrykcji, których Polacy zwyczajnie mają już serdecznie dosyć. Wirusolog Włodzimierz Gut nawołuje i ostrzega rodaków, do tego, aby w końcu na dobre rozpocząć walkę z wirusem.

Wykryto mutacje koronawirusa. Naukowcy wyodrębnili szczepyWykryto mutacje koronawirusa. Naukowcy wyodrębnili szczepyCzytaj dalej

Epidemia nie zniknęła

6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 726 przypadkach zakażenia koronawirusem. Według wirusologa Włodzimierza Guta jest to skutek nieprzestrzegania przez Polaków obowiązujących wciąż obostrzeń. Chodzi mianowicie o noszenie maseczek, a także utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Polacy nie przestrzegają zasad, nie zachowują dystansu społecznego i trzymają maseczki w kieszeniach. Stąd te nagłe wzrosty – mówi nam prof. Włodzimierz Gut.

Jak podaje portal wp.pl, minister Szumowski ogłosił, że w 19 powiatach zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Jednak według profesora Guta to za mało, ponieważ obostrzenia epidemiologiczne łamane są w całym kraju, a to w przyszłości może doprowadzić do tragedii.

- Jeśli się wprowadza nowe zasady, a nie wyciąga się konsekwencji wobec tych, którzy je łamią, a łamią je ludzie w całej Polsce, to jest to głos wołającego na puszczy. Są narzędzia, by karać za brak maseczek, ale nikt nie wyciąga konsekwencji. Jeśli się nie opamiętamy w tej kwestii to będzie tragedia - dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Płaca minimalna 2021. Jest już propozycja rządu, Polacy otrzymają podwyżki

Profesor wygłosił też słowa, które bez wątpienia nie spodobają się wielu osobom. Włodzimierz Gut w swojej wypowiedzi ostrzegał, że jeżeli Polacy nie będą siedzieć w swoich domach, to sytuacja znacząco się pogorszy. Oczywiście nikt nie chce zachorować, jednak powrót do lockdownu dla wielu osób jest niewyobrażalny.

- Jeśli ludzie nie będą siedzieli w chałupach na czterech literach, to będzie bardzo, bardzo źle - stwierdził Profesor Gut.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabił
  2. PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł