Epidemia koronawirusa nadal stanowi problem w Polsce. MZ poinformowało o nowym rekordzie zakażeń
unsplash.com/Timon Studler
Autor - 8 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące statystyki. Od początku epidemii nie stwierdzono tyle zarażeń

Epidemia COVID-19 rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, o czym świadczą codziennie rosnące liczby. W Polsce potwierdzono dotąd ponad 27 tys. przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym rekordzie zachorowań.

Epidemia koronawirusa w dalszym ciągu utrzymuje się w Polsce. Choć wiele osób uważa, że zagrożenie mija, statystyki pokazują, że jest zupełnie inaczej. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia pokazują, że padł kolejny dobowy rekord nowych zakażeń.

Jak podaje portal wp.pl, najgorsza sytuacja jest na Śląsku, gdzie stwierdza się najwięcej nowych przypadków. Ogniska zakażeń są jednak także w innych województwach: m.in. w łódzkim i małopolskim.

Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowiteSok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowiteCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa nadal stanowi problem w Polsce. MZ poinformowało o nowym rekordzie zakażeń

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w poniedziałek po południu najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w naszym kraju. Niestety, padł kolejny rekord. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 599 nowych przypadków zakażenia.

- Mamy 380 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w poniedziałek po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 599 nowych przypadków zakażenia. Nowe zachorowania pojawiły się w województwach: śląskim (175), łódzkim (77), mazowieckim (74), małopolskim (29), dolnośląskim (10), wielkopolskim (6), podlaskim (5), podkarpackim (2), kujawsko-pomorskim (1) i opolskim (1). Tylko na Śląsku potwierdzono w ciągu ostatniej doby 326 nowych zakażeń. Duży wzrost odnotowano także w woj. łódzkim, mazowieckim i małopolskim.

Ministetstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych 5 przypadkach śmiertelnych. To 76-letni mężczyzna z Warszawy, 82-letnia kobieta, 80-letni mężczyzna i 62-letni mężczyzna z Wrocławia oraz 71-letni mężczyzna z Gdańska. Resort poinformował, że "wszystkie osoby miały choroby współistniejące". W wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce zmarło dotychczas 1 166 osób.

Koronawirus SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku. Pierwszym dużym ogniskiem epidemii był targ w Wuhan, który władze zamknęły już 1 stycznia. Obecnie patogen znajduje się już w 213 krajach. Dotychczas potwierdzono ponad 7 mln przypadków zakażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Biedronka ledwo zakończyła hitową akcję, a rusza z kolejną. Tnie ceny o 50%, ale tylko na 3 dni

W Polsce pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono 4 marca u 66-letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital.

Resort zdrowia po pojawieniu się pierwszej ofiary śmiertelnej w Polsce zdecydował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otwock i Legionowo odcięte od świata. Wszystko płynie. Tak źle nie było od dawna
  2. PKO PB nagle zapowiedziało ważne zmiany. Klientów banku czeka prawdziwa rewolucja
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Tomasz Rabanda doznał poważnego wypadku. Walczy o zdrowie, pilna prośba o pomoc, liczy się każda złotówka

Następny artykuł