Epidemia: Kancelaria Premiera przypomina o waznych zasadach
East News/Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 22.07.2020. 15. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Informacja premiera Mateusza Morawieckiego o szczycie UE. N/z: Mateusz Morawiecki
Autor Barbara Bujar - 10 Sierpnia 2020

Kancelaria Premiera wydała pilny komunikat. Dotyczy wszystkich Polaków

Epidemia koronawirusa w Polsce znów przybrała na sile. W ciągu ostatnich dni statystyki przedstawiają przerażające dane. 8 sierpnia padł kolejny dobowy rekord zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. W związku z tym Kancelaria Premiera postanowiła wydać pilny komunikat, który zamieściła w mediach społecznościowych. Krótka informacja przypomina nam o przestrzeganiu trzech najważniejszych zasad.

Epidemia w Polsce miała się powoli stabilizować. Tak przynajmniej twierdziło wielu ekspertów. Niestety, ostatnie raporty mocno temu przeczą i niemal każdego dnia przedstawiają przerażające wyniki. Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę poinformowano o nowym dobowym rekordzie zachorowań. Testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u 843 osób.

Dalszy rozwój choroby i jej rozprzestrzenianie się po Polsce może w głównej mierze zależeć od naszego zachowania. Mając to na uwadze, należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach. Kancelaria Premiera postanowiła o nich przypomnieć w specjalnym komunikacie.

Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. Szumowski krytykuje osoby podważające istnienie epidemii. "Radzę zastanowić się, nad swoim zdrowiem psychicznym"Czytaj dalej

Kancelaria Premiera apeluje. Mamy wpływ na to, jak dalej będzie przebiegała epidemia

Sytuacja epidemiologiczna od samego początku wymaga od Polaków pewnej dyscypliny. Musimy pamiętać, że dbając o swoje bezpieczeństwo, zapewniamy je także osobom, z którymi na co dzień rozmawiamy, spędzamy czas, a nawet mijamy się na ulicy. W tym zachowywaniu ostrożności mają pomagać nam obostrzenia, które zostały wprowadzone przez rząd. O trzech z nich postanowili przypomnieć ministrowie z Kancelarii Premiera.

Jak informuje portal webniusy.pl, 9 sierpnia na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze pojawił się pilny apel, który został wystosowany do wszystkich Polaków. Choć jego treść jest wyjątkowo krótka, zawiera najważniejsze informacje, o których każdy z nas powinien pamiętać podczas epidemii COVID-19.

W niezbyt obszernej wiadomości ministrowie Kancelarii Premiera przypominają Polakom o trzech podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Za pierwsza z nich uznali zachowywanie odpowiedniego dystansu od innych ludzi. Przypomnijmy, że wynosi on 1,5 metra i ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Zwolnieni z tego obowiązku mogą być jedynie rodzice dzieci, które wymagają jeszcze opieki, osoby mieszkające ze sobą i wspólnie prowadzące gospodarstwo oraz osoby niepełnosprawne, które nie potrafią samodzielnie się poruszać,ich opiekunowie, a także osoby zasłaniające usta i nos.

Druga zasada dotyczy dezynfekcji, która w tym trudnym czasie jest niezwykle istotna. Pamiętajmy, że wirus może znajdować się wszędzie, dlatego częste mycie rąk lub używanie specjalnych płynów antybakteryjnych jest wskazane, szczególnie gdy wyjdziemy z zamkniętego pomieszczenia użytku publicznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażają
2. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Trzecia, a zarazem ostatnia, to oczywiście zasłanianie ust i nosa. Obostrzenie jest konieczne w środkach transportu publicznego, sklepach, galeriach handlowych, na poczcie, w kinie, teatrze i innych zamkniętych przestrzeniach wspólnych. Swój apel Kancelaria Premiera przedstawiła następująco:

- Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa: dystans, dezynfekcja, maseczka - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. Pasek był tylko preludium. Wiadomości TVP przeszły same siebie
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł