epidemia wpłynęła na rynek pracy
Fot. pixabay.com/ manbob86
Autor Klaudia Gaicka - 11 Czerwca 2020

Przykre skutki epidemii. W internecie pojawiła się oferta pracy, która wywołała ogromne oburzenie

Epidemia wpłynęła na rynek pracy. Nowe ogłoszenie agencji pracy wywołało burzę, ludzie zarzucają im brak wstydu. Eksperci zauważają, że stawka podana w ogłoszeniu nawet nie jest legalna w naszym kraju. Koronawirus znacząco wpłynął na realia, w których będziemy musieli się odnaleźć.

Epidemia wpłynęła na codziennie życie każdego z nas. Pomimo odmrażania gospodarki, zarówno nowe zalecenia sanitarne, jak i efekty kwarantannę są widoczne na każdym kroku. Koronawirus SARS-CoV-2 już pozbawił wiele osób życia, najbliższych lub pracy, a epidemia nadal trwa. Mimo tego, że kwarantanna miała pomóc obniżyć zachorowania, mocno odbiła się szczególnie na rynku pracy. Osoby, które straciły swoją dotychczasową dobrze płatną pracę, będą musiały się zmierzyć z nowymi realiami rynku. Nowe oferty zatrudnienia nie zachwycają.

Biedronka wycofuje ze sprzedaży popularny serek. Okazało się, że zawiera niebezpieczną bakterięBiedronka wycofuje ze sprzedaży popularny serek. Okazało się, że zawiera niebezpieczną bakterięCzytaj dalej

Epidemia znacząco wpłynęła na rynek pracy

Jak podaje serwis o2.pl, agencja pracy umieściła w internecie szokujące ogłoszenie. Wynika z niego, że poszukują pokojówek do pracy w hotelu nad morzem, które będą pracować za od 8 do 16 zł na godzinę. Dodatkowo zainteresowany pracownik będzie musiał sammu pokryć koszty zakwaterowania, które pracodawca oszacował na 500 zł.

Studenci i młodzi ludzie co roku, w lecie wyjeżdżają sobie dorobić. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie inaczej, jednak realia zatrudnienia, jakie zastaną młodych ludzi, mogą ich mocno zaskoczyć. Jak widać po kontrowersyjnej ofercie agencji, realia zdecydowanie się pogorszyły.

Redaktorzy serwisu Money.pl poprosili agencję o komentarz w sprawie ogłoszenia. Zapytali dokładniej, jak się ma wynagrodzenia 8 zł za godzinę do minimalnej stawki obowiązującej w kraju. Przypominamy, że ta stawka wynosi 17 zł brutto.

Przedstawicielka agencji tłumaczy, że podane 8 zł to kwota, jaką pracownik otrzyma za posprzątanie jednego pokoju. Niestety, ale jej tłumaczenie nie jest zgodne z treścią ogłoszenia, w której użyto dokładnie sformułowania „8-16 zł (netto) / godzina”.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Co prawda, dalej widnieje dopisek, że stawka jest zależna od wykonanej pracy, jednak tyczy się on podanych ram. Czyli rozumiemy z tego, że w momencie, kiedy pracownik sprząta wolniej, otrzyma 8 zł, a gdy szybciej 16.

Przeliczając podane widełki (na sumę standardową sumę godzin etatowych – 40/tydzień) pracownik może zarobić od 1280 do 2500 zł na rękę. Od tej sumy musi odjąć jeszcze koszt zakwaterowania, który też nie jest niski (500 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Walka stulecia potwierdzona. Na ten pojedynek kibice czekali od dawna

Następny artykuł