Epidemia: środek dający nadzieję na pokonanie choroby COVID-19
fot. unsplash.com
Autor Damian Witoń - 12 Marca 2020

Pacjentom w dramatycznym stanie podano jeden lek. Ich stan poprawił się w 24h, nowa nadzieja w walce z koronawirusem

Epidemia koronawirusa stale poszerza swój zasięg. Co chwilę słyszymy o nowych przypadkach zarażeń. Wirus wywołuje bardzo niebezpieczne dolegliwości. Na szczęście pojawiła się nadzieja na to, że pewien środek zastosowany z powodzeniem we Włoszech, może stać się skutecznym środkiem do walki z objawami COVID-19.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się po całym świecie. W związku z tym naukowcy za wszelką cenę starają się znaleźć skuteczny lek, który mógłby powstrzymać niebezpieczną chorobę wywoływaną przez patogen. Nadziei na to, że wkrótce będziemy mieli skuteczną broń w walce z wirusem SARS-CoV-2 dostarcza przypadek pacjentów z Włoch, którym pomógł pewien specyfik.

COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonaćCOVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonaćCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa pochłania coraz więcej ludzkich istnień. Być może niedługo będziemy dysponować lekiem, który ją powstrzyma

Wirus z Wuhan wywołuje niebezpieczną chorobę COVID-19, która objawia się między innymi ciężkim zapaleniem płuc, mogącym doprowadzić do ostrej niewydolności oddechowej i śmierci. Właśnie z tym symptomem zmagała się rozpaczliwie dwójka pacjentów szpitala w Neapolu. Lekarze podali im pewien lek, którego działanie było nadspodziewanie dobre. Ich stan poprawił się znacznie już po 24 godzinach od otrzymania medykamentu.

Jak podaje portal fakt.pl, Włosi w wyniku nawiązania współpracy z chińskimi lekarzami, postanowili podać swoim pacjentom Tocilizumab, czyli lek stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Specyfik przy chorobie COVID-19 był już używany wcześniej w Chinach.

-Według chińskich doświadczeń tym lekiem leczono 21 pacjentów, którzy wykazali istotną poprawę już w ciągu pierwszych 24–48 godzin po leczeniu. Tutaj we Włoszech dwóch pacjentów z Neapolu zareagowało natychmiast. Mamy nadzieję, że eksperymenty będą skuteczne również na innych włoskich pacjentach - tłumaczą włoscy specjaliści Paolo Ascierto i Vincenzo Montesarchio.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiosna prawdopodobnie nie powstrzyma epidemii koronawirusa. Ekspert nie pozostawia złudzeń

2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków

Pozytywne rezultaty użycia Tocilizumabu wywołały w mediach falę entuzjazmu. Lekarze jednak sugerują wstrzymanie się z nim. Aby uznać go za lek na niewydolność płuc występującą przy chorobie COVID-19, należy zbadać powtarzalność jego działania na większej próbie chorych. Na razie, mówi się jedynie o eksperymencie, który daje pewne nadzieje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  2. Doktor wyjaśnia, czy można teraz chodzić na spacery do parku, jeździć rowerem, itp. Nie ma już najmniejszych wątpliwości
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Następny artykuł