epidemia rośnie najbardziej na śląsku
fot. flickrl.com
Autor Klaudia Gaicka - 13 Maja 2020

Wczoraj odnotowano rekordowy wzrost zachorowań na Śląsku. Hejterzy nie odpuszczają

Epidemia szaluje w śląskich kopalniach. Fala hejtu, która niedawno skupiała się na medykach, dziś ruszyła w stronę Ślązaków i górników. Niektórzy z internautów zarzucają im straszne rzeczy. Od braku higieny, po jedzenie nietoperzy.

Epidemia w ostatnich dniach rozwija się w głównej mierze na Śląsku. Wskutek tego w sieci pojawiła się masa, delikatnie mówiąc, nieprzyjemnych komentarzy. Jeszcze niedawno pisaliśmy o niesłusznym piętnowaniu pracowników służby zdrowia, dziś najbardziej obrywa się Ślązakom i górnikom. Według części internautów mają oni problemy z utrzymaniem higieny, inni z kolei zarzucają im jedzenie nietoperzy.

Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworzeKolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworzeCzytaj dalej

Epidemia szaleje w śląskich kopalniach

Wpisy są bardzo różne. Niektóre po prostu obrażają, inne starają się „pomóc” takimi pomysłami, jak wykluczenie Śląsku z Polski. Część osób wypowiada się anonimowo, ale sporo ze wpisów okraszonych jest imieniem i nazwiskiem, a nawet zdjęciem autora.

Jak podaje portal Onet.pl, mowę nienawiści, która przemawia przez komentujących, udostępniają między innymi europoseł Wiosny Roberta Biedronia ze Śląska Łukasz Kohut, ale również Ruch Autonomii Śląska. Oczywiście oba te profile wypowiadają się negatywnie o hejterach.

– To bardzo przykre, że po kobietach, nauczycielach, pielęgniarkach przyszedł czas na hejtowanie Śląska, Ślązaków i górników. To nie górnicy są winni za skalę zakażeń, a rząd, który zamiast na początku pandemii przeprowadzać masowe testowanie na koronawirusa i wtedy ewentualnie zamknąć kopalnie na kilka tygodni - zamknął parki i lasy. Z kolei minister Sasin, odpowiedzialny od niedawna za górnictwo, zajął się organizacją nielegalnych wyborów kopertowych – komentuje dla portalu Onet.pl Łukasz Kohut.

Sytuację zaogniają raporty resortu zdrowia. Podczas gdy w innych rejonach Polski zachorowań się raptem po kilka, Śląsk notuje rekordy. Według wczorajszych raportów, w samym województwie śląskim odnotowano przeszło 500 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Wśród zarażonych dużą grupę stanowią górnicy, którzy znaleźli się na celownikach internetowych hejterów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Magda Gessler otwiera nowy lokal. Dla pierwszych klientów za darmo

Ku uciesze fauny i flory naszej planety, część kopalni całkowicie przestało wydobywać węgiel. Niestety nie stało się to za sprawą decyzji mających zapewnić nam lepszą przyszłość, tylko przez liczbę osób zakażeń, którą odnotowano wśród górników, jest to już około 700 mężczyzn, dodatkowo kilka tysięcy wciąż podlega kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z twojego konta mogą zniknąć wszystkie pieniądze. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed nowym oszustwem
  2. Nagranie z pobitym synem Michała Wiśniewskiego trafiło do sieci. Gwiazdor zaapelował w ważnej sprawie
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśb

Następny artykuł