Epidemia koronawirusa zmieniła życie podróżujących
pixabay.com/Suzzan07
Autor - 14 Czerwca 2020

Wiadomość, na którą czekały tysiące Polaków. 22 czerwca zniknie kolejny zakaz

Epidemia koronawirusa sprawiła, że podróżowanie zostało znacznie ograniczone. Obecnie jednak PKP Intercity przywraca kolejne połączenia. Od 22 czerwca przewoźnik wznowi kursowanie pociągów międzynarodowych.

Epidemia koronawirusa wywołała wiele zmian w życiu Polaków. Z powodu zagrożenia patogenem ograniczono kursowanie pociągów PKP Intercity. Niemniej jednak wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń w przemieszczaniu się PKP Intercity wznawia kursowanie kolejnych pociągów.

Już 22 czerwca przestanie obowiązywać jeden z zakazów, który wprowadzono, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niebawem znów będziemy mogli skorzystać z przewozów międzynarodowych w PKP Intercity.

Słowa polityka PiS o LGBT rozgrzały internet do czerwoności. Wielu uważa je za skandaliczneSłowa polityka PiS o LGBT rozgrzały internet do czerwoności. Wielu uważa je za skandaliczneCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa zmieniła życie podróżujących. Od 22 czerwca przestanie obowiązywać jeden z zakazów

PKP Intercity to największy w naszym kraju przewoźnik dalekobieżny. Z jego usług korzysta na co dzień mnóstwo Polaków. Dzięki złagodzeniu obostrzeń znów będziemy mogli udać się za granicę.

- PKP Intercity ponownie zacznie kursować do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier, czy Słowacji. Pociągi będą przywracane zgodnie z założonym harmonogramem, tak też do Berlina będzie można pojechać dopiero 22 czerwca -czytamy na stronie bezprawnik.pl.

Warto zaznaczyć, że podróże nie będą odbywać się w taki sam sposób, jak przed wybuchem epidemii. Będą one możliwe wyłącznie przy zachowaniu koniecznego reżimu sanitarnego. Jak podaje portal webniusy.com, w pociągach wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Ponadto na stacji Olszynka Grochowska będą dezynfekowane wagony, klamki, uchwyty czy toalety. Pracownicy PKP Intercity będą zaopatrzeni w niezbędne wyposażenie pozwalające na utrzymanie czystości i tym samym zapewnienie bezpieczeństwa. Przewoźnik zapewnił, że jest w stałym kontakcie z kolejowymi partnerami zagranicznymi.

- Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach PKP Intercity kursujących po kraju, jak i za granicą - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Mimo kryzysu w niektórych branżach wciąż więcej ogłoszeń niż chętnych do pracy. Na wakacje można nieźle dorobić

Spółka podała, że pierwsze pociągi w kierunku Berlina zaczną kursować 22 czerwca. Pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier i Słowacji będą uruchamiane w drugiej połowie miesiąca. Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia i Ostrawy oraz z Pragi do Krakowa. Ponadto pociągiem będzie można podróżować z Wiednia do Katowic, a także z Przemyśla do Grazu i Ostrawy.

Ze strony PKP Intercity pojawił się apel o to, by pasażerowie również uważali. Przewoźnik przypomniał pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących między innymi zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Justyna Żyła zadziwiła wszystkich. Została przyłapana z przystojnym mężczyzną. Piotr umrze z zazdrości

Następny artykuł