epidemia skończy się w 2021 roku
fot. https://unsplash.com/ fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 16 Sierpnia 2020

Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Specjaliści podali konkretne daty

Epidemia i związany z nią chaos daje się porządnie we znaki. Przerażające statystyki zgonów rosną, a społeczny lęk i niepewność to lekko opada, to sięga granic wytrzymałości, a to tylko początek długiej listy. Powodów, dla których o końcu pandemii i powrocie do dobrze znanego porządku marzy praktycznie cały świat, jest znacznie więcej. Datę końca zagrożenia od dawna próbują przewidzieć specjaliści.

Epidemia zaprzęga naukowe umysły do wytężonej pracy. Uczeni badają nie tylko samego wirusa i skuteczność, jaką zapewniają podejmowane środki ostrożności, ale i starają się poznać ewentualny termin zakończenia kryzysu. Wielu ekspertów uważa, że zagrożenie zażegna dopiero wynalezienie skutecznej szczepionki. W ich przewidywaniach padają różne daty.

Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora SanitarnegoKoronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora SanitarnegoCzytaj dalej


Epidemia nie skończy się tak szybko, jak pragnie świat


Epidemia od samego początku wzbudza kontrowersje i niepewność - sprawa ma się nie inaczej w przypadku scenariuszy dotyczących jej ewentualnego końca. Podczas gdy jedne brzmią optymistyczne, inne zakładają, że ludzkość tak naprawdę nigdy nie zdoła uporać się z poważnym, zagrażającym zdrowiu i życiu problemem.


Jak podaje portal medonet.pl, Vivek Murthy, chirurg byłego prezydenta USA Baracka Obamy, nie przewiduje końca pandemii koronawirusa do końca 2022 roku. Zdaniem eksperta wyzwanie stanowi nie tylko samo opracowanie skutecznej szczepionki, ale i przekonanie ludności do jej masowego przyjęcia. W cierpliwość poleca uzbroić się także szef chorób zakaźnych z University of Maryland Upper Chesapeake Health, Faheem Younus. Nie wyklucza, że COVID-19 może towarzyszyć ludzkości już zawsze.


Do budzącej nieco więcej entuzjazmu, prawdopodobnej wersji wydarzeń przychyla się między innymi doktor Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób zakaźnych. Choć, podobnie jak Faheem Younus, bierze pod uwagę trwałość związanego z wirusem zagrożenia, jednocześnie wierzy w skuteczność szczepionki, która mogłaby uwolnić ludzkość od kryzysu epidemiologicznego w 2021, a nawet 2020 roku. Z pojawieniem się szczepienia na COVID-19 w przyszłym roku zgadza się doktor Rishi Desai, były oficer wywiadu epidemiologicznego z CDC.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Mieli dostać bon, będzie inne świadczenie dla seniorów. Do portfela dorzucisz bonusowe 1 tys. zł


Przewidywania naukowców, zależnie od wersji, wzbudzają zarówno nadzieję, jak i lęk. Na ostateczne rozstrzygnięcie globalnej walki z pandemią COVID-19, tak czy siak, przyjdzie jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Zapadła ostateczna decyzja, "The Voice of Poland" przejdzie rewolucję? Nagle zmieniono zasady, widzowie będą zdezorientowani
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tajna broń Jolanty Kwaśniewskiej. Na czym polega sekret pierwszej damy polskiego stylu?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł