epidemia w USA
fot. https://unsplash.com/ Malte Schmidt
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Specjaliści alarmują. Epidemia w USA przybiera na sile

Epidemia nie schodzi ze sceny, rozwiewając nadzieje tych, którzy jeszcze wiosną nieśmiało wyglądali zażegnania kryzysu wraz z nadejściem lata. Trudno by groźny, szalejący wirus spełnił czyjekolwiek oczekiwania - COVID-19 dyktuje własne zasady, zmuszając ludzkość do ustanowienia nowego porządku. Ostatnio z najgroźniejszą sytuacją epidemiologiczną zmagają się Amerykanie.

Epidemia w Stanach Zjednoczonych od dawna nie mieści się w tysięcznych skalach. Obrazujące ilość zarażeń słupki szybują w górę, mnoży się liczba zgonów. USA zajmuje miejsce na samym szczycie niechlubnej listy najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów. Specjaliści nie kryją już niepokoju.

Z całej Polski spływają kondolencje. Nie żyje Ewa Demarczyk, legendarna piosenkarka, której głos na zawsze zostanie w naszej pamięciZ całej Polski spływają kondolencje. Nie żyje Ewa Demarczyk, legendarna piosenkarka, której głos na zawsze zostanie w naszej pamięciCzytaj dalej

Epidemia w USA szaleje w najlepsze

Choć epidemia to problem globalny, trzy kraje wyraźnie przodują w łącznej liczbie zdiagnozowanych przypadków COVID-19. Tuż przed Indiami i Brazylią (w obu przypadkach do opisania łącznej ilości dotkniętych koronawirusem pacjentów potrzeba aż sześciu cyfr) plasują się Stany Zjednoczone z ponad 5 milionami zakażeń.

USA wiedzie prym nie tylko pod względem całkowitej liczby potwierdzonych badaniami zachorowań. To właśnie w tym kraju zmarło również najwięcej zmagających się z koronawirusem pacjentów. COVID-19 odebrał w Stanach Zjednoczonych ponad 170 tysięcy ludzkich istnień. Dzienny przyrost przedstawia kolejne szokujące dane - tylko 14 sierpnia do amerykańskich mediów trafiły informacje o ponad 55 tysiącach nowych przypadków koronawirusa i 1499 spowodowanych chorobą zgonów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Ryczałt, dieta, uposażenie. Wypłata posła to nie tylko goła pensja

Według doniesień portalu medonet.pl tempo rozwoju epidemii w USA martwi nie tylko ulegających społecznym niepokojom obywateli, ale i ekspertów. Doktor Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych nazwał obecną sytuację epidemiologiczną alarmującą. Specjalista już jakiś czas temu ostrzegał, że ludzkość może w ogóle nie doczekać końca pandemii, w związku z czym rządzący powinni dołożyć wszelkich starań, by odpowiednio (i długofalowo) zredukować zagrożenie.

Warto wspomnieć, że Stany Zjednoczone należą do najbardziej zaludnionych krajów świata podobnie jak dwa pozostałe przodujące w przykrych statystykach państwa - Indie i Brazylia. Łączna liczba mieszkańców USA oscyluje w okolicach 300 milionów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: "Jesteś zazdrosny?". Będzie walka?
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł