Epidemia dla niektórych osób stała się pretekstem do popełniania przestępstw
unsplash_???????? Claudio Schwarz | @purzlbaum
Autor Aneta Młodawska - 18 Marca 2020

Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Choć zaczęła się w Chinach, liczba pacjentów rośnie na całym świecie. Niestety zagrożenie sprawiło, że maseczki ochronne, tak ważne w przy leczeniu zakażeń, stały się na Ukrainie popularnym towarem do przemytu.

Epidemia koronawirusa zaczęła się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan. Od tamtego momentu rośnie zapotrzebowanie na przedmioty używane przy leczeniu chorób zakaźnych. Niestety niektóre osoby sytuację tą postrzegają jako świetną okazję do zarobku.

Przypomnijmy, że do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono u 246 osób w Polsce. Z powodu choroby COVID-19 hospitalizowane są 833 osoby, a ponad 14 tys. objęto kwarantanną. Pierwszy pacjent, u którego wykryto wirusa SARS-CoV-2, wyzdrowiał i niebawem opuści szpital.

Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowegoOficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowegoCzytaj dalej

Epidemia dla niektórych osób stała się pretekstem do popełniania przestępstw

Jak podaje portal polsatnews.pl, osoby podszywające się za funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ukradli przedsiębiorcom 100 tys. maseczek ochronnych. O wydarzeniu poinformowała we wtorek kijowska prokuratura. Na szczęście napastników, którzy dopuścili się przestępstwa, ujęto.

Jak poinformowała prokuratura, grupa dokonała napadu 13 marca. Wartość skradzionych maseczek szacowana jest na milion hrywien. W przeliczeniu na polską walutę jest to ok. 152 tys. zł. Mężczyźni ubrani w mundury zjawili się u przedsiębiorców podczas załadowywania towaru do samochodu. Złodzieje przedstawili się jako funkcjonariusze SBU i najprawdopodobniej grożąc bronią, kazali przedsiębiorcom położyć się na ziemi. Następnie zabrali towar i uciekli bez jakichkolwiek wyjaśnień.

Na szczęście funkcjonariusze policji ustalili miejsce pobytu złodziei i doprowadzili do ich zatrzymania. Trzy osoby zamieszane w napaść zostały bowiem schwytane w Kijowie. Mężczyźni są mieszkańcami stolicy i mają od 26 do 42 lat. Jak zaznaczyła prokuratura, nie mają oni żadnych powiązań ze służbami bezpieczeństwa.

Ukraiński urząd celny poinformował, że w związku z szerzeniem się epidemii maseczki stały się "najpopularniejszym" towarem do przemytu na Ukrainie. Szef urzędu celnego Maksym Nefiodow przekazał ponadto, że w ostatnim czasie służby zapobiegły przemytowi 135 tys. różnych rodzajów maseczek ochronnych, które objęte są zakazem eksportu. Jak dodał Nefiodow, maseczki próbowano wywieźć do Polski, Izraela oraz Szwajcarii.

Dzisiaj grzeje: 1. Piąta ofiara śmiertelna w Polsce. Liczba zarażonych stale rośnie

2. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień dotyka coraz więcej osób. Obecnie zakażonych osób jest ok. 200 tys. na całym świecie. Dotychczas odnotowano ponad 8 tys. ofiar śmiertelnych. Choć liczba zachorowań w Korei Płd. oraz Chinach maleje, wciąż nie można mówić opanowaniu epidemii.

Przykładem są Włochy, gdzie wzrost zakażeń wciąż gwałtownie wzrasta. Choć naukowcy szybko rozpoczęli prace nad szczepionkami, pojawi się ona najwcześniej za około rok po wyeliminowaniu skutków ubocznych. Dotychczasowe badania nad wynalezieniem preparatu pochłonęły już ok. 2 miliardów dolarów. Obecnie naukowcy opracowują kilkadziesiąt szczepionek przeciw koronawirusowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków

Następny artykuł