epidemia wzrasta
fot. https://pixabay.com/ coyot
Autor Klaudia Gaicka - 19 Lipca 2020

Największy wzrost liczby zarażonych na świecie od początku epidemii. Specjaliści mówią już o drugiej fali

Epidemia z każdym dniem coraz prędzej rozprzestrzenia się po świecie. Chociaż niektórzy twierdzili, że koronawirus SARS-CoV-2 jest już w odwrocie, światowe statystki pokazują coś zupełnie innego. W ciągu ostatniej doby padł niechlubny rekord. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o nowych przypadkach COVID-19.

Epidemia wydawała się lekko uspokajać. Nawet niektórzy politycy pozwalali sobie na odważne twierdzenia, jakoby pandemia miała się już wycofywać. Jak pokazują najnowsze statystyki światowe, nic bardziej mylnego.

Różnice pomiędzy czerniakiem a pieprzykiem. Każdy powinien je znaćRóżnice pomiędzy czerniakiem a pieprzykiem. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Epidemia wciąż w natarciu, najnowsze statystki ze świata niepokoją. Padł nowy niechlubny rekord dotyczący liczby nowych zachorowań na COVID-19

Jak podaje serwis Rmf24.pl, WHO (czyli Światowa Organizacja Zdrowia) poinformowała o kolejnym niechlubnym światowym rekordzie. Okazuje się, że w ciągu ostatniej doby odnotowano najwięcej nowych zachorowań na COVID-19 od początku epidemii.

Źródło podaje, że w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano na świecie około 260 tys. nowych przypadków zachorowań z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Ilość zgonów od początku pandemii wynosi około 602 tys.

Największa liczba nowych chorych została odnotowana na terenie Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Indii oraz RPA. Chociaż początkowo epidemia dotyczyła jedynie Chin, bardzo szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje. Dziś dotyczy już wszystkich kontynentów, a wielu ekspertów obawia się drugiej fali, która może być gorsza do pierwszej. Według doniesień, w niektórych zakątkach świata już się rozpoczęła.

– Epidemia jest, była i będzie. Dopóki nie będzie szczepionek i odpowiednich leków, będziemy się z nią borykać w mniejszym lub większym stopniu – mówił niedawno Prof. Simon w rozmowie z TVN24.

Zdaniem wielu ekspertów chorych na COVID-19 jest dużo więcej, niż wskazują to oficjalne statystki z kraju i świata. Wynika to przede wszystkim z tego, że sporo osób przechodzi wirusa bez żadnych objawów, więc ich zakażenie nie wychodzi na jaw.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Dramat emerytów, ZUS nie idzie na ustępstwa. Rekompensaty możesz w ogóle nie zobaczyć, sytuacja bez wyjścia

Aby jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Brak maseczki np. w sklepie lub komunikacji miejskiej może skutkować mandatem. W grę wchodzi też kara administracyjna, której udziela Powiatowy Inspektor Sanitarny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wybuchła wielka awantura podczas "Studio Polska". Padły mocne oskarżenia, głównie w stronę LGBT, obie strony chcą przeprosin
  2. Nagle wybuchła wielka awantura podczas "Studio Polska". Padły mocne oskarżenia, głównie w stronę LGBT, obie strony chcą przeprosin;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł