epidemia druga fala
fot. https://pixabay.com/ fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 19 Września 2020

Epidemiolodzy twierdzą, że to już pewne. Kiedy nadejdzie druga fala epidemii koronawirusa?

Epidemia koronawirusa, zdaniem wielu specjalistów, uderzy ze zdwojoną siłą. Najnowsze doniesienia dotyczące dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej na świecie nie stanowią powodu do uśmiechu. Choć o ustaniu pandemii marzy cały świat, specjaliści nie pozostawiają złudzeń - nadchodzi ciężka próba.

Epidemia nie zwalnia tempa. Liczby mówią same za siebie - dobowy przyrost zakażeń rośnie. Tendencję wzrostową obserwuje się nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Starego Kontynentu. 11 września w Europie odnotowano łączną ilość 51 tysięcy nowych potwierdzonych przypadków COVID-19. WHO ostrzega: statystyki zachorowań i zgonów poszybują w górę. Kolejni epidemiolodzy potwierdzają, że sytuacja epidemiologiczna ulegnie pogorszeniu w sezonie jesienno-zimowym.

Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osóbMinisterstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osóbCzytaj dalej

Epidemia jeszcze groźniejsza

Eksperci nie mają do przekazania dobrych wiadomości, do końca epidemii jeszcze daleka droga. Przewidywaniami na nadchodzący czas dzieli się dyrektor WHO Europe. Jego zdaniem już za niespełna dwa miesiące dojdzie do znacznego wzrostu liczby zgonów spowodowanych chorobą COVID-19.

- To jest ten moment, kiedy nie chcemy słyszeć tych złych wiadomości i ja to rozumiem. Chciałem przekazać pozytywne wiadomości, ale na razie ich nie mam - oznajmia Hans Kluge.


Jak podaje portal popularne.pl, alarmujące doniesienia docierają między innymi z Wysp Brytyjskich. W jednym z udzielonych wywiadów były główny doradca brytyjskiego rządu obecną sytuację w Wielkiej Brytanii określił mianem “krytycznej”.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Zakaz handlu skutecznie utrudni ci niedzielne zakupy. Ale mamy listę wyjątków
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

- Myślę, że należałoby powiedzieć, że jesteśmy na skraju utraty kontroli - podsumował Mark Walport.


Warto pamiętać o tym, że praca szpitali i laboratoriów ustabilizowała się dopiero niedawno. Panujący na początku pandemii chaos mógł przełożyć się na niedokładne zbieranie danych. Przykładowo szacuje się, że w Wielkiej Brytanii w krytycznym momencie epidemii mogło być niemal 20 razy więcej przypadków COVID-19, niż podają oficjalne dane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Potrzebna każda pomoc, chodzi o wyjątkowe miejsce
  2. Armia USA oficjalnie pracuje nad Terminatorami. Niezniszczalne roboty mają zmienić konflikty na zawsze
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Mięso mielone zmieniło kolor na szary? Specjaliści nie mają wątpliwości, możesz z nim zrobić tylko jedno

Następny artykuł