Koronawirus wciąż szerzy się w USA. Do tej pory odnotowano tam ponad 90 tys. ofiar
unsplash/Jon Flobrant
Autor Aneta Młodawska - 20 Maja 2020

Ilość ofiar jest zatrważająca. USA nie radzi sobie z epidemią

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w styczniu tego roku. Od tamtej pory potwierdzono tam ponad 1,5 mln przypadków zakażenia. Zgodnie z szacunkami ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, do 4 sierpnia może umrzeć nawet do 143 tys. Amerykanów chorych na COVID-19.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 na całym świecie spowodowała ponad 4,8 mln zakażeń, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi prawie 319 tys. Sytuacja jest dramatyczna nie tylko w Europie, ale i w USA. W samym Nowym Jorku z powodu infekcji COVID-19 zmarło już bowiem 28 tys. osób.

Z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że bilans ofiar śmiertelnych w USA stale rośnie. Eksperci przewidują, że łączna liczba zgonów w USA spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2 osiągnie wkrótce 143 tysiące.

Urodziła dziecko będąc w śpiączce. Po wybudzeniu nie miała pojęcia co się stałoUrodziła dziecko będąc w śpiączce. Po wybudzeniu nie miała pojęcia co się stałoCzytaj dalej

Koronawirus wciąż szerzy się w USA. Do tej pory odnotowano tam ponad 90 tys. ofiar

Jak wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, łącznie z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych śmierć poniosło 90 309 osób. Jednocześnie już drugi dzień z rzędu odnotowano w USA mniej niż tysiąc ofiar śmiertelnych. Poprzedni dobowy bilans informował o 820 zgonach.

Jak podaje portal polsatnews.pl, liczba wykrytych w Stanach Zjednoczonych zakażeń zwiększyła się o ok. 24 tys. Na blisko 11,8 mln wykonanych do tej pory w USA testów na koronawirusa ok. 1 mln 508 tys. dało wynik pozytywny. Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się ponad 300 tys. testów.

Najnowsze dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zgodnie z nimi blisko jedna trzecia zgonów na COVID-19 w USA przypada na stan Nowy Jork. Liczba ofiar epidemii wynosi tam 28 339. Z kolei w sąsiadującym z nim New Jersey z powodu koronawirusa zmarło 10 439 osób, a w Massachusetts a 5 862. Łącznie w 18 stanach odnotowano ponad tysiąc zgonów.

Najnowsze szacunki ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle wskazują, że do 4 sierpnia umrze nawet do 143 tys. Amerykanów zakażonych SARS-CoV-2. Liczba ta została obniżona o ok. 4 tys. w porównaniu z poprzednimi prognozami.

Dzisiaj grzeje: 1. Jego ciało zostało znalezione w sortowni śmieci. Wczoraj odbył się pogrzeb noworodka

2. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie

Mimo utrzymującej się dziennie na poziomie 20-30 tys. ogólnokrajowej liczby wykrywanych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zdecydowana większość amerykańskich stanów rozpoczęła proces stopniowego otwierania gospodarki.

Jednocześnie wielu ekspertów obawia się, iż zbyt szybkie odmrażanie gospodarki może opóźnić koniec epidemii i przyczynić się do wyższego bilansu ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść
  2. Pamiętasz tę piękność? W latach 80. kochali się w niej wszyscy, dziś również powala swoim wyglądem
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Następny artykuł