Epidemia choroby, która wróciła po latach
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 22 Stycznia 2020

Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię

Epidemia danej choroby może się pojawić z wielu powodów. Czasami jest wywołana mutacją patogenu, a w innej powstaniem zupełnie nowej choroby. W tym wypadku wina leży po stronie osób, które zapominają o podstawowej ochronie.

Epidemia wynika ze znacznego wzrostu ilości zachorowań na daną chorobę. W tym wypadku mamy do czynienia ze schorzeniem, które według wielu osób jest już jedynie echem dawnych czasów. Niestety jest to poważny błąd, który w prosty sposób może doprowadzić do tego, że się nią zarazimy.

Kanadyjscy urzędnicy ds. zdrowia publicznego ogłosili wybuch epidemii w prowincji Nowa Szkocja. Choć Kanada jest od Polski oddalona o wiele kilometrów, to również w Europie rejestruje się coraz więcej zachorowań na tę chorobę. Jej zapobieganie jest banalnie proste, a mimo to wiele osób zapomina o tym.

Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowańŚmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowańCzytaj dalej

Epidemia kiły w Kanadzie

Kiła, czyli inaczej syfilis jest chorobą weneryczną, którą najłatwiej zarazić się poprzez kontakt płciowy. Kanadyjscy eksperci w ostatnich latach zauważyli ponad dwukrotny wzrost ilości zachorowań na tę dolegliwość, ale według nich problem jest o wiele poważniejszy i tak naprawdę chorych jest znacznie więcej.

Wynika to z tego, że kiła jest bardzo wstydliwą chorobą, bo w końcu dotyczy naszych miejsc intymnych, które wciąż dla wielu są tematem tabu. Dodatkowo syfilis może przez bardzo długi czas nie dawać praktycznie żadnych objawów, przez co niektórzy chorzy nawet nie wiedzą, że się zarazili.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, w leczenie kiły stosowane są antybiotyki, ale przed tą chorobą można się w bardzo prosty sposób zabezpieczyć. Wystarczy podczas stosunku korzystać z prezerwatyw, które chronią nas przed niechcianą infekcją.

Również w Europie rejestruje się coraz więcej przypadków kiły, a największy problem z tą chorobą mają takie państwa jak Wielka Brytania, Islandia, Malta oraz Niemcy. Do najczęstszych objawów zalicza się owrzodzenie i rany w miejscach intymnych, bóle mięśni oraz stawów, a także zwiększenie zmęczenie. Często pojawia się też wysypka na klatce piersiowej, plecach, dłoniach i stopach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Woźniak-Starak na zdjęciu z młodości. Syn miliarderów na zdjęciu ze światową top-modelką
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Produkty, których nie powinniśmy jeść na czczo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo nam szkodzą
  4. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  5. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  6. Śmierć uwielbianej gwiazdy disco polo zdruzgotała fanów. Okoliczności były straszne, tajemnicze przyczyny

Następny artykuł