Epidemia: wiemy kim była zmarla 37-latka
pixabay_Tumisu
Autor Damian Witoń - 22 Marca 2020

Wiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesiena

Epidemia koronawirusa stale rozprzestrzenia się na terenie Polski. Niestety w naszym kraju są już śmiertelne przypadki infekcji niebezpiecznym patogenem. Ostatnim z nich jest 37-latka, która miała styczność z mnóstwem dzieci.

Epidemia koronawirusa stale zbiera swoje śmiertelne żniwo na całym świecie. Pierwsze ofiary pojawiły się również w Polsce. Jedną z nich jest 37-latka, o której śmierci poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Niepokojący jest fakt, że kobieta niedawno miała styczność z mnóstwem dzieci.

Najczęstsze objawy guza mózgu. Łatwo pomylić je z innymi schorzeniamiNajczęstsze objawy guza mózgu. Łatwo pomylić je z innymi schorzeniamiCzytaj dalej

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 przyczyniła się już do 6 śmierci na terenie naszego kraju. Ostatnią ofiarą jest 37-letnia kobieta

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś w oficjalnym komunikacie o kolejnej osobie zmarłej w następstwie zarażenia koronawirusem. Jest nią 37-letnia kobieta, która przebywała w jednym z poznańskich szpitali. Trafiła do niego w bardzo ciężkim stanie. Cierpiała na choroby współistniejące. Niestety pomimo usilnych starań personelu medycznego nie udało się jej uratować.

Zmarła kobieta była przedszkolanką. Miała kontakt z wieloma dziećmi. Oczywiście nie wiadomo, czy była wtedy już zarażona, jednakże dla zachowania bezpieczeństwa wiele z nich zostało objęte kwarantanną, o czym poinformowała Anna Napierała Główny Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

37-latka była 6 ofiarą wirusa SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju. Łącznie obecność patogenu w kraju nad Wisłą potwierdzono już u ponad 560 osób. Rzeczywista liczba może być o wiele większa, ponieważ bywa, że u niektórych nie daje on żadnych objawów. Nie zmienia to jednak faktu, że takie osoby dalej są w stanie zarażać innych. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń wystosowanych w związku z epidemią. W miarę możliwości powinniśmy pozostać w domach. Kategorycznie zabrania się organizowania oraz brania udziału w imprezach masowych. W trudnych czasach, jakie nastały, należy w szczególny sposób dbać o higienę. Częste mycie rąk jest tu absolutną podstawą. Jeżeli jesteśmy zmuszeni wyjść na zewnątrz, powinniśmy unikać zbliżania się do innych ludzi na odległość mniejszą niż 2 metry.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w Centrum Onkologii. Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennej

2. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny

W przypadku zauważenia u siebie niepokojących objawów, takich jak wysoka gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem i ogólne osłabienie, należy skontaktować się telefonicznie z najbliższą stacją sanepidu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Następny artykuł