epidemia w Wielkiej Brytanii
unsplash.com/Aleks Marinkovic
Autor Natalia Niewczas - 22 Września 2020

Nawet 50 tysięcy zakażeń jednego dnia. Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii może ulec pogorszeniu

Epidemia nie ustaje - obecnie wyraźna tendencja wzrostowa utrzymuje się nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii. Brytyjscy eksperci przewidują dla swojej ojczyzny mroczną przyszłość. Ich zdaniem liczba zakażeń wkrótce sięgnie 50 tysięcy dziennie.

Epidemia na Wyspach Brytyjskich nie zwalnia tempa. Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 21 września dwóch ekspertów podzieliło się swoimi przewidywaniami na dalszy rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jak twierdzą, już niebawem dzienny przyrost zachorowań może wynosić nawet 50 tysięcy przypadków - odbije się to także na liczbie zgonów. Specjaliści prognozują, że każdego dnia w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 może umierać nawet 200 pacjentów.

Ponad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badańPonad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badańCzytaj dalej

Epidemia przybiera na sile

W sprawie epidemii i możliwego, jesiennego scenariusza zabrali głos Patrick Vallance, główny naukowy doradca władz, oraz naczelny lekarz Anglii, Chris Whitty. Eksperci nie przekazali rodakom dobrych wieści. Ich prognozy są wyjątkowo niepokojące.

Według doniesień portalu medonet.pl obecnie na Wyspach Brytyjskich z chorobą COVID-19 boryka się ok. 70 tysięcy pacjentów. Patrick Vallance tłumaczy, że liczba nowych, potwierdzonych badaniami przypadków choroby podwaja się średnio co tydzień. Jeżeli tendencja się utrzyma, dojdzie do sytuacji, w której dobowa liczba kolejnych zachorowań wzrośnie do 49 tysięcy - to może stać się już w połowie października.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Za rachunki zapłacimy więcej, wdrożą nową opłatę. Ściągną 5,4 mld zł rocznie
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Chris Whitty zwracał uwagę na to, że zagrożenie epidemiologiczne przestało koncentrować się w poszczególnych regionach, wzrost zakażeń dotyczy praktycznie każdego zakątku kraju. Przypominał także o czterech głównych elementach przyczyniających się do powstrzymania rozwoju epidemii. Są nimi częste mycie rąk, stosowanie maseczek, społeczna izolacja oraz inwestowanie w prowadzone przez naukowców badania nad skutecznym remedium.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko

Następny artykuł