Epidemia cały czas zbiera żniwo. Zmarł 83-letni mieszkaniec Tych
unsplash_Bret Kavanaugh
Autor Aneta Młodawska - 23 Marca 2020

Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 postępuje w bardzo szybkim tempie. Polacy stosują wszelkie możliwe środki, by zapobiec rozwojowi epidemii koronawirusa. Choć w kraju wzrasta ilość osób, które wracają do zdrowia, wciąż dowiadujemy się o nowych ofiarach. Tym razem jest nią 83-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Epidemia koronawirusa SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Polacy wciąż zmagają się z epidemią. W ramach walki z wirusem od 15 marca zarządzono zamknięcie na 10 dni granic naszego kraju dla cudzoziemców. Ponadto zawieszone zostały międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Niestety ofiar koronawirusa wciąż przybywa.

Koronawirus zniknie wraz z ociepleniem? Pierwsze wyniki badańKoronawirus zniknie wraz z ociepleniem? Pierwsze wyniki badańCzytaj dalej

Epidemia cały czas zbiera żniwo. Zmarł 83-letni mieszkaniec Tych

Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, w Tychach zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. Zmarły 83-letni mężczyzna miał choroby współistniejące. Jak wiemy, osoby w podeszłym wieku, zwłaszcza te z istniejącymi wcześniej schorzeniami, takimi jak cukrzyca, choroby serca i choroby płuc, mogą być poważnie dotknięte nowym wirusem.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w Europie zarejestrowano już dwukrotnie więcej zakażeń wywołanych przez koronawirusa, niż w Chinach. Dotychczas odnotowano bowiem 162 tys. zakażeń w Europie i 81 tys. w Chinach. W Polsce na chorobę COVID-19 zapadło już 684 osób. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano na Mazowszu. Z wirusem walczy tam bowiem 146 osób.

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego - podaje ministerstwo zdrowia.

Lekarze badający zakażonych od początku epidemii ostrzegali, że nowy rodzaj wirusa jest najgroźniejszy dla osób, które mają problemy z układem oddechowym. Z uwagi na sposób, w jaki koronawirus niszczy pęcherzyki płucne, porównywali go do wirusa SARS, który inaczej nazywany jest ciężkim ostrym zespołem oddechowym. Przypomnijmy, że wirus ten w latach 2002-2003 doprowadził do 812 zgonów na całym świecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesienia

2. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień dotyka coraz więcej osób. Choć liczba zachorowań w Korei Płd. oraz Chinach maleje, nie można jeszcze mówić o opanowaniu epidemii. Przykładem są Włochy, gdzie wzrost zakażeń wciąż gwałtownie wzrasta. Obecnie naukowcy opracowują kilkadziesiąt szczepionek przeciw koronawirusowi.

By skutecznie chronić się przed koronawirusem, należy przede wszystkim zachować spokój i stosować się do zasad, które publikuje m.in. Ministerstwo Zdrowia czy Główny Inspektorat Sanitarny. Przede wszystkim warto często myć ręce używając wody i mydła lub środków na bazie alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  2. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Następny artykuł