epidemia: Niemcy pomagają Włochom
pixabay_iXimus
Autor Damian Witoń - 25 Marca 2020

Niemcy pomagają Włochom w walce z epidemią. Do szpitali naszych zachodnich sąsiadów trafili już pierwsi pacjenci z Półwyspu Apenińskiego

Epidemia koronawirusa we Włoszech rozwinęła się do kolosalnych rozmiarów. To właśnie tam odnotowano najwięcej przypadków śmiertelnych na całym świecie. W związku z tym Niemcy postanowiły pomóc państwu położonemu na Półwyspie Apenińskim.

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się obecnie niemal po całym świecie. Są jednak miejsca, w których sytuacja jest szczególnie niepokojąca. Z pewnością możemy zaliczyć do nich Włochy, które niedawno wysunęły się na pierwsze miejsce niechlubnego rankingu pod względem liczby ofiar koronawirusa. W związku z tragedią, jaka rozgrywa się na Półwyspie Apenińskim, Niemcy postanowiły zaoferować swoją pomoc.

Liczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełomLiczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełomCzytaj dalej

Epidemia we Włoszech już dawno wymknęła się spod kontroli. Niemcy postanowiły pomóc

We Włoszech odnotowano już ponad 69 tysięcy przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Według danych udostępnionych przez Uniwersytet Hopkinsa patogen zabił tam już 6820 osób, czyli więcej niż jakimkolwiek innym kraju na naszej planecie. Epidemia szalejąca w państwie położonym na Półwyspie Apenińskim jest ogromnym wyzwaniem dla tamtejszej służby zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie ona potrafiła mu sprostać. W związku z tym swoją pomoc zaoferowały Niemcy.

Nasi zachodni sąsiedzi przyjęli już do siebie pierwszych pacjentów z Włoch. Obecnie znajdują się oni w szpitalu w Lipsku. Jak informuje portal wprost.pl, chodzi konkretnie o sześć osób. Część z nich przetransportowano z Bergamo, które jest ogniskiem epidemii. Sytuacja jest tam na tyle dramatyczna, że lekarze zmuszeni są wybierać, kogo będą ratowali.

Prawdopodobnie do Niemiec trafi więcej pacjentów z Włoch. Gotowość do ich leczenia ogłosiły oficjalnie władze landu Nadrenia Północna-Westfalia. W najbliższym czasie ma tam trafić dziesięć nowych osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Sprawę skomentował Armin Laschet, który pełni funkcję tamtejszego premiera stanu.

- Potrzebujemy solidarności ponad granicami w Europie. Chcemy zachować ducha europejskiego - powiedział Laschet

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje

Włochy to nie jedyny kraj, który może liczyć na pomoc ze strony Niemiec. Ostatnio trafili tam również pacjenci z Francji, w której służba zdrowia zaczyna być przeciążona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Następny artykuł