Epidemia: możliwe nowe obostrzenia
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 25 Sierpnia 2020

Media donoszą. Już niedługo mogą się pojawić nowe ograniczenia

Epidemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kilkuset nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Z tego względu rozważane są nowe ograniczenia, które mogłyby wpłynąć na zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Restrykcje miałyby dotyczyć wesel i innych imprez okolicznościowych, nie tylko w żółtej i czerwonej strefie, lecz na terenie całej Polski. Szczegóły planowanych zmian wyjaśnił wiceszef resortu, Waldemar Kraska.

Epidemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć. Tylko w ciągu ostatniej doby zakażenie COVID-19 zostało potwierdzone u 763 osób. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, najwięcej przypadków zdiagnozowano w województwie małopolskim. Zaraz po nim na liście znalazło się województwo mazowieckie, a za nim pomorskie oraz śląskie. Resort powiadomił dziś także o śmierci 17 osób w wieku od 45 do 96 lat.

Sytuacja panująca w naszym kraju zdaje się nie mieć końca. Pomimo wprowadzenia żółtej i czerwonej strefy, w których obowiązują zaostrzone restrykcje, dobowe raporty nadal są bardzo wysokie. Według MZ przyczyną tego zjawiska są zgromadzenia, które odbywają się podczas wesel i innych imprez okolicznościowych. To właśnie te wydarzenia zostały poddane szczegółowym analizom.

Pierwszy tego typu przypadek na świecie. Ponowne zakażenie koronawirusemPierwszy tego typu przypadek na świecie. Ponowne zakażenie koronawirusemCzytaj dalej

Epidemia z dodatkowymi ograniczeniami. Ministerstwo Zdrowia rozważa taką możliwość

Jak ustalił reporter RMF FM, Ministerstwo Zdrowia poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem zmian w obowiązujących obostrzeniach. Pod lupę zostały wzięte te, które dotyczą uczestników imprez okolicznościowych. Przypomnijmy, że aktualnie takie wydarzenia objęte są konkretnymi limitami. W strefie zielonej na sali może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, w żółtej - 100, a w czerwonej - 50. Wkrótce może to jednak ulec zmianie.

O najnowszych ustaleniach resortu zdrowia poinformował Waldemar Kraska. Jak podaje RMF 24, wiceminister uznał, że to właśnie duże imprezy są największym ogniskiem koronawirusa. Z tego względu liczebność uczestników może zostać na nich ponownie ograniczona. Limit 100 lub 50 osób miałby obowiązywać już nie tylko w żółtej i czerwonej strefie, lecz na terenie całej Polski. To musi jednak zostać jeszcze szczegółowo przeanalizowane.

- Zastanawiamy się właśnie nad ograniczeniem imprez rodzinnych, ale to musimy poddać wnikliwej analizie, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą - powiedział Kraska.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka

2. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić

W swojej wypowiedzi mężczyzna dodał, że nowe restrykcje muszą zostać dokładnie przemyślane. Resort zdaje sobie sprawę z tego, że wielu Polaków planuje wesela i inne większe imprezy z wyprzedzeniem, a ograniczenie ilości gości z pewnością znacznie im to utrudni. Dycyzja o wrowadzeniu takich zmian jeszcze nie zapadła. Ministerstwo podejmie ją po zebraniu wszystkich niezbędnych danych. Najprawdopodobniej stanie się to do końca tygodnia.

- Nie ma żadnych decyzji, czy będą jakieś ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę osób na weselach czy dużych imprezach rodzinnych - poinformował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. Cezary Żak komentuje kwestię swojego rozwodu i kryzysu małżeńskiego. Ogromne zaskoczenie dla wszystkich
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł