epidemia: sytuacja pacjentów w kraju
unsplash 烧不酥在上海 老的
Autor Klaudia Gaicka - 25 Września 2020

Raport nie pozostawia żadnych złudzeń. Fatalna sytuacja starszych pacjentów podczas epidemii

Epidemia w Polsce wciąż wzrasta. Tak bardzo skupiamy się na ograniczaniu zasięgu szkodliwego patogenu, że często zapominamy o innych ważnych kwestiach. Już teraz wielu pacjentów skarży się na utrudniony dostęp do leczenia. Niestety nic nie wskazuje na to, aby obecny stan miał się szybko poprawić. Eksperci alarmują.

Epidemia w Polsce cały czas nabiera tempa. Już teraz wielu pacjentów skarży się na utrudniony dostęp do leczenia. Niestety nic nie wskazuje na to, aby obecny stan miał się szybko poprawić. Jesteśmy zdani na łaskę koronawirusa SARS-CoV-2.

Portal Radiozet.pl poinformował o nowym raporcie na temat ''Zdrowia polskich seniorów podczas pandemii”. Jego autorzy są bardzo zaniepokojeni dzisiejszym stanem rzeczy. Jeżeli dalej będzie to wyglądać w ten sposób, możemy ponieść tego konsekwencje.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje prawdziwa legenda PRL-u, choroba okazała się zbyt silnaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje prawdziwa legenda PRL-u, choroba okazała się zbyt silnaCzytaj dalej

Epidemia w Polsce źle wpływa na stan seniorów

Raport opublikował Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Naukowcy poinformowali o niepokojących statystykach, jedna trzecia ankietowanych seniorów w czasie pandemii przerwała dotychczasowe leczenie. Ciężko przewidzieć, jak szybko zauważymy konsekwencje tej pochopnej decyzji.

W badaniach wzięło udział 1118 osób powyżej 60. roku życia. To właśnie pacjenci w tym wieku wymagają nierzadko regularnej kontroli medycznej. Wyniki badań dowiodły, że pacjenci w podeszłym wieku mają problem z dostępem do opieki medycznej, zwłaszcza do lekarzy specjalistów.

- Brak dostępu do specjalistów utrudnia leczenie chorób przewlekłych, a co za tym idzie, może skutkować pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia seniorów – czytamy w raporcie.

Innym poważnym problemem, który wyszedł na światło dzienne, jest osamotnienie starszych. Okazuje się, że doskwiera im ograniczenie kontaktów społecznych i poczucie osamotnienia. Blisko 42 proc. badanych stwierdziło, że może liczyć na swoich bliskich i ma z kim porozmawiać o swoich sprawach i problemach, ale brakuje im kontaktu z szerszym gronem osób. Niestety 52 proc. ankietowanych, w mniejszym lub większym stopniu, ale bardziej niż przed pandemią odczuwa samotność.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Masz banknot 10 zł w portfelu? Okazuje się, że może być wart fortunę, wszystko przez jeden, konkretny szczegół
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Zdaniem ekspertów seniorzy nie mają problemów z otrzymywaniem e-recepty, czy przedłużaniem zaleceń lekarskich. Jednak twierdzą, że teleporada nie zastąpi im prawdziwej wizyty u lekarza.

Problemem jest również brak działalności organizacji, które wcześniej wspierały najstarszych, takich jak choćby Uniwersytety Trzeciego Wieku, czy kluby seniora. To bardzo smutne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca prawda o rodzinie królewskiej wyszła na jaw. Zagraniczne media nie mają wątpliwości
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Naukowcy odkryli sekret długowieczności. Jeśli chcesz dożyć 100 lat przestrzegaj 5 prostych zasad

<>

Następny artykuł