Epidemia w Meksyku wymyka się spod kontroli
pixabay.com/leo2014
Autor Barbara Bujar - 26 Czerwca 2020

Fatalna sytuacja w Meksyku. Epidemia całkowicie wymknęła się spod kontroli

Epidemia koronawirusa w Meksyku rośnie w siłę. Codziennie przybywają tam tysiące chorych, a państwo nie radzi sobie z tą sytuacją. Zaledwie w ciągu ostatniej doby Meksykanie odnotowali 6104 nowych przypadków. Chory jest także minister finansów Arturo Herrera Gutierrez.

Epidemia koronawirusa w Meksyku jest daleka od opanowania.Wiadomości dotyczące nowych zakażeń COVID-19 pojawiają się codziennie i dotyczą różnych państw z całego świata. Wydaje się, że koronawirus zagościł wśród nas na dobre i nie daje za wygraną. Kiedy okazuje się, że w jednym kraju sytuacja się poprawia, w innym staje się ona nie do opanowania, a władze sobie nie radzą. Ostatnia doba przyniosła niepokojące sygnały z Meksyku. Łączny bilans amerykańskiego kraju też nie wygląda ciekawie.

Ciało 5-latki znalezione w śmieciach. Przerażające, kto ponosi za to odpowiedzialnośćCiało 5-latki znalezione w śmieciach. Przerażające, kto ponosi za to odpowiedzialnośćCzytaj dalej

Epidemia w Meksyku szaleje. Tylko w ciągu jednej doby odnotowano tam ponad 6 tys. zachorowań. Ponad 700 osób zmarło

Państwo leżące w Ameryce Północnej ma poważne problemy. Epidemia koronawirusa całkowicie wymknęła się tam spod kontroli. Jak podaje onet.pl, średni dobowy przyrost zachorowań w Meksyku wynosi 5 tysięcy. Łączna liczba zarażonych osób przekroczyła 200 tysięcy, natomiast ilość zgonów na ten moment wynosi ponad 25 tysięcy. Każdego dnia wyniki niewyobrażalnie rosną.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Meksyku odnotowano 6104 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarło także kolejnych 736 osób. To naprawdę niepokojący wynik, który pozwala państwu zająć drugie miejsce w Ameryce Łacińskiej pod względem zgonów i zachorowań. Przed Meksykanami są jedynie Brazylijczycy. Na całym świecie, oprócz Brazylii, więcej przypadków odnotowano w takich krajach jak: USA, Włochy, Francja, Wielka Brytania i Hiszpania.

Zachorowanie ponad 200 tysięcy obywateli i śmierć ponad 25 tysięcy z nich, stawia Meksyk w bardzo złym świetle. Władza państwa uważa jednak, że radzi sobie z epidemią, która wcale ich nie przerasta, a tak naprawdę najgorsze jest już za nimi. Z rządem absolutnie nie zgadzają się mieszkańcy, którzy podają wątpliwości powolne znoszenie obostrzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

Koronawirus w Meksyku zaczął atakować również osoby, które tę władzę sprawują. Najnowsze doniesienia mówią o zachorowaniu meksykańskiego ministra finansów, Artura Herrera Gutierreza. Mężczyzna zmaga się z łagodnymi objawami choroby i swoje obowiązki wykonuje w domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł