Prof. Gut apeluje do Polaków
własne
Autor Barbara Bujar - 26 Lipca 2020

Niezwykle ważny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo niepokojąca, a może być jeszcze gorzej

Epidemia koronawirusa znów zmieniła front. Kiedy wszyscy myśleli, że sytuacja w naszym kraju jest już opanowana, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe niepokojące dane. Wynika z nich, że dzienna liczba zachorowań ponownie wzrosła. Głos w tej sprawie zabrał Włodzimierz Gut. Mężczyzna apeluje do Polaków o ostrożność. Swoją prośbę kieruje głównie w stronę młodych osób.

Epidemia koronawirusa w Polsce nadal nie została opanowana. Choć rząd zdecydował się na poluzowanie niektórych obostrzeń, obywatele cały czas muszą dbać o swoje bezpieczeństwo i stosować się do określonych zasad. W ostatnim czasie dzienny przyrost zachorowań mógłby wydawać się już w miarę stabilny. Niestety, wczoraj znów pojawiły się informacje o jego znacznym wzroście. W tej sprawie wypowiedział się prof. Włodzimierz Gut.

Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osóbFatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osóbCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa nadal stanowi duże zagrożenie. Prof. Gut apeluje do wszystkich Polaków

Jak informuje portal webniusy.pl, Ministerstwo Zdrowia opublikowało wczoraj kolejne dane dotyczące dziennej liczby zachorowań w Polsce. Okazuje się, że tylko w ciągu jednej doby testy potwierdziły obecność COVID-19 u 584 osób. Tak wysokiego wyniku nasz kraj nie osiągnął już dawno. Oznacza to, że wirus nadal stanowi poważne zagrożenie, dlatego wszyscy powinni pamiętać o zachowywaniu ostrożności.

Biorąc pod uwagę najnowsze dane, wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny, prof. Włodzimierz Gut, podczas rozmowy z Wirtualną Polską postanowił zaapelować do wszystkich obywateli naszego kraju. W swoim komunikacie podał sposób, który jego zdaniem pozwoliłby na uniknięcie zagrożenia.

- Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść - powiedział.

Ekspert uważa, że walkę z koronawirusem będziemy mogli wygrać tylko wtedy, kiedy zaczniemy przestrzegać zasad oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi. Wzrost liczby zachorowań powinien zmusić nas do przemyślenia swojego zachowania.

– Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – dodał wirusolog.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Obostrzenia wciąż obowiązują i grożą wysokimi karami. Wielu zapomniało, a surowy mandat czeka

Podczas rozmowy mężczyzna zaapełował głównie do młodych osób, które jego zdaniem najcześciej lekceważą wprowadzone obostrzenia. Przypomnijmy, że zachowywanie bezpiecznej odległości od drugiego człowieka oraz zakrywanie nosa i ust w publicznych przestrzeniach zamkniętych to zasady, do których każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien się stosować.

- Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać (...) ignorowanie obostrzeń może skończyć się tragicznie dla nas wszystkich - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska urodziła. Jest pierwsze zdjęcie, znamy płeć i imię maluszka
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę";
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł