epidemia w Polsce
fot. https://unsplash.com/ Marek Rucinski
Autor Natalia Niewczas - 26 Sierpnia 2020

Koronawirus nie odpuszcza. Niemieckie media krytykują Polskę za walkę z epidemią

Epidemia skłoniła władze do błyskawicznego podjęcia stosownych działań. W Polsce w ramach społecznej izolacji wstrzymano pracę lokali gastronomicznych i rozrywkowych, wprowadzono edukację zdalną i nakaz obowiązkowego zakrywania nosa i ust, a na tym lista dezorganizujących dobrze znaną codzienność restrykcji wcale się nie kończyła. Od pewnego czasu obostrzenia luzowano, co odzwierciedlają niepokojące statystyki nowych dziennych zakażeń COVID-19. Za obecny stan rzeczy Polsce oberwało się od jednego z niemieckich dzienników.

Epidemia zaskoczyła Polaków w marcu 2020 - rząd, jak ocenia niemieckie medium, zareagował jednak w mgnieniu oka. Dzięki szybkim działaniom Polska (podobnie jak Czechy) stała się krajem prezentującym godną naśladowania postawę. Niestety pilnie wprowadzane wiosną obostrzenia, równie pilnie przestają obowiązywać praktycznie z dnia na dzień. Niemiecki dziennik postanowił skomentować postępujące zmiany.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbPolacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbCzytaj dalej

Epidemia już tak w Polsce nie straszy

Wydanie online niemieckiego dziennika “Die Welt” rozpisuje się na temat obecnego stosunku do epidemii w Czechach i Polsce. Philipp Fritz, korespondent gazety, patrzy na całokształt sytuacji z nieskrywanym niepokojem. Dziennikarz określa ją mianem dramatycznej.

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, zdaniem dziennikarza wielu Polaków po prostu ignoruje związane z koronawirusem zagrożenie i zachowuje się tak, jakby kryzys epidemiologiczny minął. Przyczyny obecnej postawy Philipp Fritz dopatruje się przede wszystkim w zagrywkach politycznych.

Dziennikarz powołuje się na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który przed wyborami zachęcał rodaków do tłumnego pojawiania się w wyborczych lokalach. W tym samym czasie WHO, jak zauważa Fritz, ostrzegało, że pandemia atakuje ze zdwojoną siłą.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci

2. Rząd odrzucił dzisiaj obniżkę, którą sam obiecał. Wszyscy jej oczekujący usłyszeli jedną odpowiedź

- Wielu Polaków, którzy tygodnie spędzili w izolacji, chętnie przystało na ofertę swobodnego poruszania się. Teraz po wygranych wyborach prezydenckich partia znów nawołuje do dyscypliny. Ale społeczeństwo pozostało przy beztrosce - pisze Fritz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się zaczęło, uważajcie. Wiatr łamie drzewa, deszcz zalewa domy. Jest bardzo niebezpiecznie
  2. Kaufland przekroczył wszelkie granice. Obsceniczna reklama pod ostrzałem
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł