Epidemia wywołuje skrajne emocje. W Hiszpanii zaatakowano grupę pensjonariuszy
unsplash_AJ Colores
Autor Aneta Młodawska - 27 Marca 2020

Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii

Epidemia koronawirusa ogarnęła praktycznie cały świat. Choroba atakuje osoby w każdym wieku, jednak szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych. Strach przed zakażeniem spowodował, że mieszkańcy pewnej hiszpańskiej miejscowości zaatakowali grupę pensjonariuszy.

Epidemia koronawirusa przybiera coraz bardziej niebezpieczną postać. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna w Hiszpanii, gdzie zakażonych jest niemal najwięcej spośród wszystkich krajów europejskich. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło 769 osób.

Koronawirus SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku. Obecnie patogen znajduje się już w 199 krajach. Dotychczas potwierdzono ponad 524 tys. przypadków zakażenia. W Europie osób chorych na COVID-19 najwięcej jest we Włoszech i w Hiszpanii.

Kobiety są bardziej odporne na koronawirusa? Ekspert wyjaśniaKobiety są bardziej odporne na koronawirusa? Ekspert wyjaśniaCzytaj dalej

Epidemia wywołuje skrajne emocje. W Hiszpanii zaatakowano grupę pensjonariuszy

Rząd Andaluzji zdecydował jakiś czas temu o przewiezieniu pensjonariuszy z miejscowości Alcala del Valle do pobliskiego miasta La Linea de Concepcion. Powodem ich przeniesienia było masowe zakażenie koronawirusem i śmierć trzech osób w ich domu opieki.

Jak poinformowała w czwartek hiszpańska agencja EFE, grupa mieszkańców La Linea de Concepcion zatarasowała swoimi samochodami drogi wjazdowe do miasteczka i obrzuciła kamieniami karetki przewożące 28 starszych osób chorych na Covid-19 do nowego domu spokojnej starości w Andaluzji. Agresywni mieszkańcy atakowali pensjonariuszy i wykrzykiwali groźby, dlatego budynek musiał zostać otoczony kordonem policyjnym.

Interwencja policji nie zdołała uspokoić sytuacji. W nocy rzucano bowiem materiały wybuchowe w kierunku policji. Jeden z ładunków eksplodował blisko funkcjonariuszy, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. W innych częściach miasteczka również doszło do aktów wandalizmu, w tym palenia kontenerów na śmieci. Obecnie policja szuka sprawców zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom

2. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

Jak podaje portal tvn24.pl, akty przemocy potępił burmistrz miasteczka La Linea de Concepcion, Juan Franco, zaznaczając jednocześnie, że lokalny rząd Andaluzji nie udzielił mieszkańcom żadnej informacji na temat przewiezienia chorych i szczegółów ich pobytu w mieście.
- Mieszkańcy myśleli, że chorzy będą swobodnie chodzić po ulicach i zarażać innych - wytłumaczył Franco.

Jak dotąd łączna liczba osób zakażonych w Hiszpanii to 64059. W ciągu ostatniej doby odnotowano wzrost liczby nowych przypadków aż o 14 proc. Najwięcej ofiar śmiertelnych zanotowano w Madrycie i okolicach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno
  2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. Jeden z kluczowych produktów znika ze sklepowych półek. Wiele par w kłopotach

Następny artykuł