Nauczanie zdalne zostanie z nami na dłużej? Ważny apel Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czy nauczanie zdalne będzie kontynuowane?
pixabay.com/masterstudio
Autor Barbara Bujar28.05.2020

Epidemia koronawirusa przeniosła nauczanie ze szkół do domów. Pomimo powolnego powrotu do normalności w wielu aspektach życia, nadal nie wiadomo, kiedy lekcje znów zaczną odbywać się w placówkach. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego uważa, że sytuacja jeszcze długo nie powinna się zmienić. Według niego nauczanie zdalne może być konieczne nawet w przyszłym roku szkolnym.

Epidemia zmusiła uczniów i nauczycieli do pracy w systemie zdalnym, który trwa już od 25 marca. Dzieci i młodzież uczą się za pomocą laptopów i komputerów, co z pewnością dla wielu stanowi kłopot. Wielu liczyło na powrót do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym. Nie wiadomo jednak, czy tak się stanie. Choć nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, Związek Nauczycielstwa Polskiego zakłada, że nauczanie online będzie kontynuowane również od września. W tej sprawie szef ZNP Sławomir Broniarz wygłosił parę ważnych postulatów.

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonychPielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonychCzytaj dalej

Jeśli epidemia nie zostanie opanowana, uczniowie nie wrócą do szkół nawet we wrześniu

Z informacji podanych przez portal popularne.pl dowiadujemy się, że szef ZNP zaapelował do rządu o wdrożenie planów tego, jak w przyszłym roku szkolnym wyglądać będzie edukacja. Sławomir Broniarz uważa, że chociaż jest to bardzo ważna sprawa, w tym momencie nikt się tym nie przejmuje. Zaznacza, że nauczanie zdalne od września jest bardzo realne, dlatego warto to dokładnie przemyśleć.

- Powinno to być podporządkowane temu, żeby nie marnować czasu na jałową dysputę o tym, czy egzamin po ósmej klasie powinien być, czy też nie, tylko przygotować się do nowego roku szkolnego – powiedział Broniarz.

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego wystosował postulaty. Pierwszy z nich, zgłoszony już parę tygodni temu, dotyczy wykonania testów na koronawirusa wśród nauczycieli. Broniarz ma przy tym na uwadze zadbanie o bezpieczeństwo pracowników, a co za tym idzie, również dzieci.

- Chcemy, żeby bezpieczeństwo dzieci, rodziców, nauczycieli było zagwarantowane maksymalnie. Oczekiwalibyśmy wsparcia. Pan minister mówi, że badania będą bezpłatne dla tych, którzy przyjadą pomagać rolnikom, a przecież wydaje się, że bliższa ciału koszula - skomentował.

Kolejny postulat szefa ZNP dotyczył dostępności komputerów. Uważa on, że nie każde dziecko ma komputer lub laptop w domu na wyłączność, dlatego powinno mieć możliwość wypożyczenia sprzętu ze szkoły. Dotyczyć miałoby to również nauczycieli.

Zdanie Sławomira Broniarza na temat kontynuowania nauczania zdalnego od września popiera Minister Edukacji.

- Żadne państwo na świecie i w Europie nie było przygotowane do tego, by całkowicie przejść na pracę zdalną. Dziś jesteśmy po tym pierwszym, chyba najtrudniejszym okresie, kiedy wszyscy musieli poznać nowe techniki pracy na odległość, ustalić jej zasady. Możemy powiedzieć, że to nauczanie jest całkiem dobrze zorganizowane – dodał Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć"

2. Aleksander Kwaśniewski się wygadał. Zdradził, jak naprawdę traktuje żonę, kiedy nikt nie widzi

Minister Edukacji zapewnił, że dla nauczycieli zostaną stworzone nowe materiały dydaktyczne. Wzbogacona w nowe narzędzia ma zostać również platforma epodręczniki. Wszystko to ma ułatwić uczniom i nauczycielom ewentualną dalszą pracę online.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki skandal z truskawkami w Biedronce. Klienci są wściekli
  2. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie ”Rancza”. Marta Chodorowska właśnie przekazała ją widzom
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronić

Następny artykuł