Eurowizja: Alexander Rybak o uzależnieniu
fot. https://www.youtube.com/ M6MUSICLABEL
Autor Klaudia Gaicka - 29 Czerwca 2020

Wstrząsające wyznanie zwycięzcy Eurowizji. Zmagania z poważnym problemem

Eurowizja zapoczątkowała problemy u młodego zwycięzcy. Dziś artysta zwierza się za pomocą mediów społecznościowych. Chce, aby ludzie, których dotyczy ten sam problem, wiedzieli, że nie są sami. To, w jaki sposób ostatecznie poradził sobie z chorobą, szokuje.

Eurowizja jest jednym z popularniejszych konkursów piosenki w Europie. Niestety wielu artystów nawet tych wygranych po swoim występie w niej szybko kończy karierę. Jednak Alexander Rybak do nich nie należy, od czasu kiedy wygrał 54. finał Eurowizji w 2009, cały czas obecny jest w świecie artystycznym. Próbował nawet wygrać konkurs po raz drugi, jednak zajął wtedy już tylko 15 miejsce.

O czym mogą świadczyć białe kropeczki na ustach? Lekarz tłumaczyO czym mogą świadczyć białe kropeczki na ustach? Lekarz tłumaczyCzytaj dalej

Eurowizja zapoczątkowała u chłopaka problemy

2009 rok artysta wspomina bardzo ambiwalentnie. Choć dziś ma już 34 lata, kiedy wygrał w 2009 roku Było mu bardzo trudno zmierzyć się z ogromną popularnością.

– Żyję z sekretem. Od 11 lat jestem uzależniony od leków na sen i antydepresantów. Zaczęło się niegroźnie, ale w końcu prawie zrujnowało mi to życie. W styczniu zacząłem rehabilitację (z dobrą pomocą lekarzy) i po tym kroku zaczynam znów czuć się sobą. W ciągu ostatnich lat pigułki osłabiły mnie i przestraszyły. To wpłynęło nie tylko na mój mózg, ale także na mięśnie i brzuch. Zniszczyło to moje relacje z ludźmi, ale co najważniejsze prawie zniszczyło moją wolę życia. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy zmagają się z tymi samymi problemami – zwierzył się.

Aleksander bez przerwy myślał o swoich koncertowych planach i grafiku muzycznym. Niestety wywołało to u niego notoryczne problemy ze snem. Wizyta u lekarza specjalisty oraz terapia farmakologiczna okazała się konieczna. Jednak walka o spokojny sen okazało się dla niego bardzo trudna i trwała przez 11 lat.

– Wielu z was pytało mnie, dlaczego zacząłem brać leki nasenne. Cóż, przez całe życie byłem bardzo wrażliwy. Kiedy przypadkowo po raz pierwszy obejrzałem wiadomości w telewizji jako dziecko, przez wiele dni nie mogłem spać ani rozmawiać. W wieku 14 lat chłopiec uderzył mnie w brzuch tak mocno, że mój układ nerwowy na zawsze stał się wielkim bałaganem. Moja pierwsza miłość, mój pierwszy horror, wszystkie te emocjonalne momenty związały mnie z bezsennością. Możecie sobie więc łatwo wyobrazić, jak trudno było zasnąć, kiedy uczestniczyłem w największym konkursie muzycznym na świecie – wspomina.

Aleksander uznał, że dobrze będzie podzielić się z fanami swoimi doświadczeniami w kwestii uzależnienia. Swoje wspomnienia publikował za pomocą mediów społecznościowych, chciał, aby osoby z podobnymi problemami nie czuły się samotne. Pokazał, że nawet sławne osoby z całego świata, mają te same problemy.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

– Mogę wreszcie spać bez tabletek po raz pierwszy od 11 lat. Chcę podzielić się z wami sekretnym sposobem na łatwiejszy sen: znajdź coś, co lubisz robić (chyba że jest to oglądanie Netflixa) i spraw, by była to relaksująca rutyna, powtarzana co noc przed snem. W moim przypadku działa "szczęśliwe miejsce", czyli pianino i granie Debussy'ego i Rachmaninowa, aż poczuję się śpiący. Jakie jest twoje szczęśliwe miejsce? Znajdź je, a potem idź do łóżka i śnij o czymś ładnym. I nigdy nie zapomnij oddychać – poradził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)

Następny artykuł