Evee Gayle Clobes: mama dziewczynki kłamała
fot. facebook.com
Autor Karol Zaborowski - 3 Listopada 2019

Kłamstwo jednej z głównych postaci ruchu antyszczepionkowego ujawnione. Autopsja dziecka wszystko wyjaśniła

Evee Gayle Clobes stała się jedną z twarzy ruchu antyszczepionkowego na całym świecie. Tragiczna historia 7-miesięcznej dziewczynki stała się pretekstem do walki przeciwko szczepieniom. Teraz znane są już wyniki autopsji dziecka, które jasno pokazały, co było przyczyną śmierci.

Evee Gayle Clobes zmarła w marcu tego roku i jak twierdzi mama dziewczynki, jest to wina podanych szczepionek, które miały uodpornić dziewczynkę między innymi na polio i krztusiec. Tragiczna historia dziewczynki bardzo szybko została podłapana przez przeciwników szczepień, którzy natychmiast powiązali śmierć dziecka właśnie z tym zabiegiem medycznym. Jej mama Catelin Clobes nie chciała pogodzić się z wynikami pierwszej autopsji dziecka i zleciła kolejne, które były wykonane już prywatnie.

Dziewczynka zmarła nagle podczas drzemki, którą odbyła ze swoją mamą. Jednak Evee nie leżała w swoim łóżeczku, a została uśpiona u boku swojej mamy, w jej sypialni. Kiedy kobieta się obudziła, jej córka już nie żyła. Wtedy też dołączyła do ruchu antyszczepionkowego i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków.

Gabriela Kownacka była kochana przez miliony fanów. Choroba, która ją zabrała diagnozowana jest u tysięcy PolekGabriela Kownacka była kochana przez miliony fanów. Choroba, która ją zabrała diagnozowana jest u tysięcy PolekCzytaj dalej

Evee Gayle Clobes nie umarła przez szczepionki

Historie Evee Gayle Clobes można przeczytać na wielu antyszczepionkowych portalach oraz forach, gdzie jako przyczynę nagłej śmierci dziewczynki zawsze podawane są właśnie szczepienia. Pomijany jest jednak fakt, że według pierwszej autopsji, która została wykonana jeszcze w szpitalu, przyczyną śmierci dziecka było uduszenie. Według lekarzy Evee najprawdopodobniej zaplątała się w koc.

- Obszary jej nosa, klatki piersiowej, rąk i nóg były przebarwione i pokryte krwią. Wskazuje to, że Evee była całkowicie przykryta od jakiegoś czasu. Na wszystkich zdjęciach widać wyraźnie krew na przodzie ciała i twarzy. Wskazuje to, że leżała twarzą w dół w łóżku, gdy umarła i jeszcze przez pewien czas później - czytamy w raporcie.

Jak podaje portal Wp.pl, mama Evee nie zgadzała się z tym stanowiskiem i postanowiła doszukiwać się prawdy na własną rękę. Dzięki zorganizowanym zbiórkom udało jej się na ten cel zebrać ponad 20 tysięcy dolarów. Pieniądze te zostały przeznaczone na prywatną autopsję przeprowadzoną przez lekarza, który cieszy się szacunkiem grup antyszczepionkowych.

Chodzi dokładniej o doktora Douglasa Millera, który podjął się przebadania próbek, które dostarczyła mu mama dziewczynki. Jak wielkie musiało być zaskoczenie pani Clobes, kiedy otrzymała wyniki, z których wynika jasno, że jej córka zginęła na skutek uduszenia. Doktor Miller potwierdził wcześniejszy raport i obnażył kłamstwo powtarzane przez mamę dziewczynki. Co więcej, odmówił udziału w pozwie, który kobieta skierowała przeciwko National Vaccine Injury Compensation Program.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 26-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wszystko przez napoje energetyczne
  2. Kobieta zemdlała na szpitalnym korytarzu. Ratownik medyczny zamiast jej pomóc, po prostu odszedł
  3. Słodziki miały zastąpić cukier. Zatrważające badania

Następny artykuł