Ewa Drzyzga
fot. https://youtube.com/ Aktualności 360
Autor Natalia Niewczas - 31 Sierpnia 2020

Swoją karierę przypłaciła zdrowiem. Choroba zmieniła jej życie

Ewa Drzyzga znana jest Polakom przede wszystkim dzięki programowi “Rozmowy w toku”, który emitowała stacja TVN. Zapraszani do studia uczestnicy talk-show opowiadali dziennikarce przejmujące historie swojego życia - czasem ich losy łamały telewidzom serca, a czasem bawiły do łez. Każdą z opowieści równie mocno przeżywała polska dziennikarka.

Ewa Drzyzga szybko zaskarbiła sobie przychylność tysięcy widzów, między innymi dzięki okazanemu uczestnikom “Rozmów w toku” zrozumienia. Zdawało się, że profesjonalna dziennikarka, choć słynąca z empatii, doskonale odnajduje się w trudnym świecie skomplikowanych, często bolesnych historii. Prawda jest jednak nieco inna. To, czego widzowie nie mogli na własne oczy zobaczyć, to kolosalny stres, który powoli siał w ciele kobiety zamęt.

Nastolatek z płucami jak staruszek. Choroba zniszczyła jego życieNastolatek z płucami jak staruszek. Choroba zniszczyła jego życieCzytaj dalej

Ewa Drzyzga nie zdawała sobie sprawy z podłoża swoich dolegliwości

Ewa Drzyzga nie planowała dziennikarskiej kariery od samego początku, ukończyła bowiem Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku filologia rosyjska. Pierwsze zawodowe kroki postawiła w 1990 roku, gdy trafiła na staż do miejscowego oddziału Polskiego Radia. Był to początek jej wieloletniej przygody z mediami.

Według doniesień portalu fakt.pl prawdziwy przełom w życiu Ewy Drzyzgi nadszedł wraz z rokiem 2000. Właśnie wtedy dziennikarka została obsadzona w roli gospodyni nowego programu “Rozmowy w toku”. Jak twierdzi, nawet ślub i narodziny dwójki dzieci nie studziły jej gorącego zapału do pracy.

- Nawet gdy byliśmy w domu, ja ślęczałam przy komputerze. I nie chodziło o godziny, które poświęcałam pracy, ale o zaangażowanie się w nią - wspomina Ewa Drzyzga.

Wraz z rosnącym poświęceniem po cichu narastały zdrowotne problemy. Pozostające w ciągłej gotowości do działania ciało dziennikarki zaczynało protestować. Pojawiały się uciążliwe objawy. Fizyczne dolegliwości dotyczyły przede wszystkim pleców.

- To wszystko ze stresu (...). Jednym ludziom on się odkłada w narządach wewnętrznych, dostają wrzodów żołądka. A u mnie w mięśniach. Wszystko się spina i boli mnie kręgosłup. Jedna z rehabilitantek mi to uświadomiła: “Pani za dużo na siebie bierze”. Pytam, jak za dużo, pracuję, zajmuje się dziećmi, jak każdy. Tyle że jej nie chodziło o to, że zasuwam za duzo godzin. Tylko że biorę na siebie zbyt wiele ludzkich emocji - relacjonuje dziennikarka.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Po wielu latach współpracy Ewa Drzyzga w 2016 zakończyła intensywny udział w programie. Ostatni odcinek “Rozmów w toku” został wyemitowany w listopadzie 2016 roku. Nie oznaczało to jednak końca jej powiązanej z telewizją zawodowej drogi. Ewa Drzyzga prowadzi obecnie medyczny program “36,6”; we wrześniu zadebiutuje jako prowadząca “Dzień dobry TVN”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa totalnie sparaliżowana. Tak źle nie było od dawna, ludziom puszczają nerwy
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł