Ewa Szykulska o swojej chorobie
screen youtube.com/ przeAmbitniPL
Autor Karol Zaborowski - 29 Grudnia 2019

Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

Ewa Szykulska bez wątpienia jest jedną z najbardziej kulowych polskich aktorek, której po prostu nie sposób nie znać. Nawet jeżeli ciężko jest nam przypisać twarz do nazwiska, to wystarczy usłyszeć jej głos i od razu wiadomo o kim mowa.

Ewa Szykulska ma na swoim koncie wiele ról, o których ciężko zapomnieć. Wystarczy tutaj wspomnieć, chociażby takie produkcje jak “13 posterunek” i “Vabank”, które na dobre wpisały się już do historii. Oczywiście aktorka zaszczyciła nas występami również innych filmach oraz serialach, gdzie zawsze wybijała się na tle kolegów i koleżanek z planu.

Jej charakterystyczne podejście do życia i poczucie humoru są po prostu nie do podrobienia. Co więcej, objawiają się nie tylko w jej specyficznej grze, czy sposobie wypowiadania się. Widać to nawet pod podejściem aktorki do swojego stanu zdrowia. Mimo nieuleczalnej choroby, która w dużym stopniu wpływa na życie chorego, nie zamierza się nad sobą użalać.

Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowaneRak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowaneCzytaj dalej

Ewa Szykulska i jej podejście do zdrowia

To, w jaki sposób aktorka podchodzi do swojego zdrowia widać już, chociażby po jej wypowiedzi odnoszącej się do wypadku, któremu uległa podczas pracy w teatrze. Chodzi dokładniej o zerwanie ścięgna Achillesa, które jest bardzo bolesne i utrudnia poruszanie się, ale Ewa Szykulska nie zamierzała się tym przejmować, dłużej niż było to konieczne.

- Ale nie jest tak źle, bo samodzielnie chodzę, a nawet jeżdżę samochodem. Tylko czasem kuleję, ale... mało jest kulawych na tym świecie? - przyznała Ewa Szykulska w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie".

Podobne podejście aktorka pokazała odnośnie do choroby, z którą żyje już od kilku lat, a mowa o cukrzycy. Szykulska jak sama przyznaje, nie znosi narzekania i stara się tego nie robić. Mimo że cukrzyca jest jedną z tych chorób, które znacząco wpływają na życie pacjentów, aktorkę wyróżnia podejście do niej.

- Wystarczy stosować się do zaleceń lekarzy, dbać o dietę i... wszystko w tym temacie. Ja po prostu nie lubię narzekać, a jeśli płaczę to tylko w ukryciu - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
  2. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  3. Choroby objawiające się wypadaniem włosów. Nie zawsze jest to łysienie
  4. Rodzice zmarłej Gabrysi nie mają nawet chwili spokoju. Na rodzinę wylała się fala hejtu
  5. 18-latka poddała się operacji plastycznej. Doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Następny artykuł