Ewakuacja 550 osób w Szczecinie
pixabay.com/arembowski
Autor Karol Zaborowski - 17 Października 2020

Jutro o 9 rano wejdzie nowy zakaz. Zagrożone są setki osób

Ze względu na realne zagorzenie dla życia dla zdrowia, a także życia setek osób w jednym z polskich miast została zaplanowana ewakuacja. Cała akcja rozpocznie się już jutro o 9 rano. Specjaliści podkreślają, że nie do końca wiadomo, z czym będą musieli się mierzyć.

W niedzielę od 9 rano będzie miała miejsce niezwykle ważna ewakuacja przeszło 500 obywateli Szczecina. Na skutek prac w kanalizacji został przypadkiem znaleziony obiekt, który realnie może zagrażać zdrowiu, a także życiu osób znajdujących się w jego okolicy. Z tego też względu zdecydowano się na wprowadzenie zakazu, który będzie miał na celu ochronę ewentualnych osób postronnych.

Z ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieZ ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieCzytaj dalej

Pilna ewakuacja w Szczecinie

Ewakuacja obejmie dokładnie 550 osób mieszkających na os. Kaliny. To właśnie tam w obrębie kanalizacji został znaleziony potencjalnie niebezpieczny przedmiot. Jak podaje RMF24.pl, urząd miasta nie ma pewności, co dokładnie zostało odnalezione, jednak istnieje podejrzenie, że jest to bomba fosforowa.

- Nie wiadomo na 100 proc., z czym mamy do czynienia i to mimo kilkukrotnego rekonesansu saperów. Metalowy obiekt został odnaleziony podczas prac przy kanalizacji - mówi Łukasz Kolasa z urzędu miasta w Szczecinie.

Wiadomo, że niezidentyfikowany przedmiot po trafieniu przez łychę łopaty zaczął się delikatnie palić, a także dymić. W akcję wydobycia go z ziemi oraz unieszkodliwienie zaangażowani są saperzy, a także wojskowi chemicy.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Dziwne pytanie w "Milionerach" dotyczące substancji psychoaktywnej. Ubrański wybuchł śmiechem, uczestniczka nabrała wody w usta
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorCzytaj dalej

Ze względu na niebezpieczeństwo przy samym ładunku pracować specjalistyczne roboty. Cała akcja rozpoczyna się o godzinie 9:00 i z tego względu wszyscy mieszkańcy pobliskich bloków muszą się ewakuować. Dodatkowo zostaje wstrzymany ruch aut oraz przebywanie na otwartej przestrzeni w promieniu 300 metrów.

Tego typu znaleziska zdarzają się co jakiś czas i niezwykle ważne jest, aby do całego tematu podejść odpowiedzialnie. Niewybuchy, które tkwią w ziemi, potrafią być naprawdę niebezpieczne. Już nie raz mogliśmy usłyszeć, o historiach osób, które właśnie trafiły na podobny ładunek i nie zawiadomiły o tym odpowiednich służb. Niestety raczej nie trudno się domyślić, że w takiej sytuacji nie trudno o tragedię.

To pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyTo pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości
  2. Poczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustalenia
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Rząd przewiduje mandaty 1 listopada? Cmentarze otwarte, ale na Polaków będą czekały zasadzki w całym kraju
  6. Co zrobić jeśli podejrzewasz u siebie COVID-19?

Następny artykuł