Ferie zimowe zostaną wydłużone? Padł konkretny pomysł

ferie zimowe
Obraz PIRO4D z Pixabay
Autor Natalia Niewczas20.11.2020

Niewykluczone, że w tym sezonie ferie zimowe zostaną wydłużone. Zdaniem wiceministra rozwoju, pracy i technologii podobne rozwiązanie zapobiegłoby nakładaniu się grup osób, które pragną skorzystać z wolnego podczas wyjazdu z miejsca zamieszkania, a tym samym zmniejszyłoby ryzyko rozprzestrzeniania epidemii COVID-19. Andrzej Gut-Mostowy sądzi, że taka taktyka mogłaby sprawdzić się również w przypadku wakacji w 2021 roku.

Możliwe, że w tym sezonie uczniowie będą mogli dłużej cieszyć się wolnym czasem podczas ferii zimowych. Wciąż szalejąca w Polsce epidemia wirusa SARS-CoV-2 od dawna zmusza rząd do podejmowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Tym razem jednym z nich może okazać się wydłużenie zimowych ferii.

Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"Czytaj dalej

Ferie zimowe w tym sezonie być może będą dłuższe

Na temat ewentualnego przedłużenia ferii zimowych wypowiedział się wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Andrzej Gut-Mostowy pojawił się wówczas w programie “Money. To się liczy”.

- Byłoby zasadne, by rozszerzyć, wydłużyć ferie zimowe, żeby nie było nakładania się grup - powiedział na łamach programu Andrzej Gut-Mostowy.

Jak podaje portal onet.pl, wiceminister podkreślał, że podobne rozwiązanie może zostać zastosowane również w przypadku wakacji w 2021 roku. Zaznaczył jednocześnie, że działania rządu będą miały na celu umożliwienie Polakom wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Takie sugestie z naszego departamentu do Rady Ministrów wystosujemy i nie wykluczamy, że tego typu myślenie można byłoby projektować na zbliżające się wakacje - przekazał Andrzej Gut-Mostowy.

Zdaniem wiceministra takie rozwiązanie mogłoby wpłynąć na zmniejszenie ryzyka zakażenia nowym wirusem SARS-CoV-2. Poprawa sytuacji epidemiologicznej do tego czasu jest w tej chwili wątpliwa.

Oczywiście warto zaznaczyć, że na ten moment przedstawione powyżej rozwiązania są jedynie pomysłami. Scenariuszy na dalszy rozwój sytuacji epidemiologicznej bowiem nie brakuje, są one zależne od wielu czynników, w tym przyrostu liczby zakażeń.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Skandaliczny apel księdza do strajkujących kobiet i mężczyzn. Wpis wywołał ogromne kontrowersje
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Wkrótce zamknięcie żłobków i przedszkoli? Ważna zapowiedź Ministra EdukacjiWkrótce zamknięcie żłobków i przedszkoli? Ważna zapowiedź Ministra EdukacjiCzytaj dalej

W piątek 20 listopada Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 22 464 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie resort potwierdził śmierć 626 chorych na COVID-19 pacjentów.

W Polsce stale rośnie także liczba ozdrowieńców. Od początku epidemii wyleczono ponad 381 tys. osób.

Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwaMoney: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych
  2. Elon Musk opisuje wygląd pierwszych ludzkich kolonii na Marsie. Planeta znacznie zmieni się dla człowieka
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. 5-miesięczna dziewczynka umierała na oczach rodziny. Czworonożni przyjaciele pożegnali ją najczulszy sposób
  7. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Następny artykuł