Opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanych

ferie zimowe zmiany
unsplash Bob Canning
Autor Klaudia Gaicka28.11.2020

Podjęto decyzję dotyczącą ferii zimowych. Polski rząd zadecydował o tym, jak będą wyglądały ferie w kraju. Okazuje się, że wszyscy uczniowie będą mieć przerwę zimową w tym samym terminie.

W 2021 roku ferie zimowe znacząco będą się różnić od tych z wcześniejszych lat. Zmian nie dało się uniknąć, ponieważ pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 znacząco wpływa na wszystkie dziedziny naszej codzienności.

Rządzący już prawie od roku cały czas zastanawiają się i decydują o tym, jakie zmiany wprowadzić, aby zmniejszyć emisję pandemicznego wirusa. Chociaż jeszcze kilka tygodni temu sytuacja była dramatyczna, ostatnie dni dają cień nadziei na normalność w okresie świąt i ferii zimowych.

Pierwsze objawy raka jelita grubego. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich lekceważyćPierwsze objawy raka jelita grubego. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich lekceważyćCzytaj dalej

Podjęto decyzję dotyczącą ferii zimowych

Jak podaje portal Polsatnews.pl, wprowadzono nowelizację rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Premier Mateusz Morawiecki już w sobotę zapowiedział przedłużenie działania szkół w trybie zdalnym (z pewnymi wyjątkami) do 3 stycznia. Minister Edukacji Przemysław Czernek już w środę podpisał adekwatne rozporządzenie.

Dodatkowo szef rządu ujawnił, że w tym roku wyjątkowo ferie odbędą się w całej Polsce w jednym terminie. Mowa o dwóch tygodniach między 4 a 17 stycznia.

Co więcej, zważywszy na standardowy kalendarz szkolny, zajęcia zdalne odbywać się będą jedynie do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia we wszystkich szkołach w kraju trwa przerwa świąteczna.

Na temat ferii głos zabrał także polski Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Wyraził nadzieję na zmniejszenie się liczby zakażeń i powrót do stacjonarnego trybu nauki.

Dzisiaj grzeje:
1.Pierwsze objawy raka jelita grubego. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich lekceważyć
2.Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyła
3.Pod żadnym pozorem nie można ich jeść. Uwielbiane kiełbasy wycofane ze sklepów, ryzyko zatrucia Salmonellą
4.3 razy chciała dostać się do lekarza, za każdym przekładano wizytę. Podczas teleporady usłyszała, że zostało jej 6 miesięcy życia

Olej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówOlej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówCzytaj dalej

- Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je tak naprawdę, wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, czy izolacji, którą sami sobie narzuciliśmy. W tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca świąt, po to, żeby jeszcze nie rozpoczynać nauki, żeby tę naukę być może rozpocząć po 18 stycznia, zaczynając oczywiście od tych klas najmłodszych - zapowiedział.

My także apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Pomimo tego, że liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 delikatnie zmalała w ostatnich tygodniach, zmiany te nie są diametralne.

Eksperci ostrzegają przed śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci. Każdy rodzic powinien o nim widziećEksperci ostrzegają przed śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci. Każdy rodzic powinien o nim widziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
  2. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"
  3. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Meghan Markle znów złamała tradycję. Wiemy, jak zbuntowana księżna spędziła tegoroczne Święto Dziękczynienia
  7. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu

Następny artykuł