Film: Bogowie, Zbigniew Religa
youtube NEXTFILMPL
Autor Klaudia Gaicka - 22 Września 2020

Oglądaliście film "Bogowie"? Wspaniały hołd dla wybitnego kardiologa Zbigniewa Religi

Film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego poruszył wielu widzów. Film biograficzny ukazuje losy kardiochirurga Zbigniewa Religi, który dokonał pierwszego w historii Polski przeszczepu serca. Film porusza przede wszystkim jego problemy natury zawodowej, nie brak jednak także prywatnych rozterek, z którymi podczas tych lat borykał się Religa.

Film biograficzny z 2014 ukazuje losy ambitnego chirurga Zbigniewa Religi. W jego charyzmatyczną i kontrowersyjną rolę, którą pokochały miliony Polaków, wcielił się Tomasz Kot. To właśnie Zbigniew Religa przeprowadził pierwszą w Polsce operację przeszczepu serca, która zakończyła się sukcesem.

Ponad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badańPonad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badańCzytaj dalej

Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego poruszył wielu widzów

To wydarzenie datowane jest na 1985 rok. Jednak film porusza przede wszystkim problemy doktora z lat wcześniejszych, kiedy musiał borykać się zarówno z problemami natury finansowej, jak i czysto zawodowej i moralnej.

Warto podkreślić, że wykonanie przeszczepu w realiach komunistycznej Polski było strasznie trudne. Aby zrealizować zawodowe marzenie, Zbigniew Religa musiał przełamać opory przede wszystkim starszych kolegów po fachu i przedstawicieli partii. Pierwszy Sukces kardiochirurga zachęcił go do dalszych prób w Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Lekarz wraz z zespołem składającym się głównie ze świeżo upieczonego personelu odnawia stary opustoszały budynek.

Jak podaje portal Player.pl, przy okazji czysto zawodowych wątków w filmie toczą się również wątki prywatne z życia Religi. Możemy być świadkami najróżniejszych kryzysów, kłopotów rodzinnych, a także śmierć małej pacjentki, którą operował. Wydarzenie to sprawia, że kardiochirurg załamuje się, jednak mimo tego dąży wciąż do celu.

Zbigniew Religa urodził się w 1938 r. w Miedniewicach, niedaleko Żyrardowa. Za młodu nie sądził, że zostanie lekarzem. To, że ostatecznie poszedł na medycynę, było zasługą jego rodziny. Od początku swojej drogi Zbigniew Religa wiedział, że dobrze zdecydował. Po zakończeniu edukacji w 1963 roku rozpoczął pracę w Szpitalu Wolskim w Warszawie, tam uzyskiwał kolejne stopnie specjalizacji w chirurgii.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Za rachunki zapłacimy więcej, wdrożą nową opłatę. Ściągną 5,4 mld zł rocznie
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Kardiochirurg wyjechał do Stanów Zjednoczonych na staż podyplomowy, a już w 1981 roku zdobył tytuł doktora habilitowanego. W 1995 roku nadany przez Lecha Wałęsę tytuł profesora nauk medycznych. Zbigniew Religa założył Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, był krajowym specjalistą do spraw kardiochirurgii od 1998 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko

Następny artykuł