Gabriela Kownacka chorowała na raka
screen youtube.com/ewa błażowska
Autor Karol Zaborowski - 1 Stycznia 2020

Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznie

Gabriela Kownacka była aktorką, która zaskarbiła sobie sympatię wielu fanów nie tylko swoim talentem, ale i wspaniałym charakterem. Jej śmierć była potwornym ciosem, dla bliskich, fanów i całego polskiego rynku filmowego. Wiele osób mimo upływu lat wciąż nie pogodziło się z jej odejściem.

Gabriela Kownacka jako aktorka jest znana również starszemu pokoleniu, głównie dzięki swoim rolom filmowym, jak i temu młodszemu, które będzie ją kojarzyć z kultowego już serialu “Rodzina zastępcza”. Oczywiście aktorka występowała w wielu znakomitych produkcjach, które na stałe zapisały się w historii polskiej kinematografii.

Niestety Gabriela Kownacka odeszła zdecydowanie zbyt wcześnie i już nigdy nie będzie nam dane zobaczyć jej na deskach teatru, czy w nowych rolach. Wszystko przez chorobę, z którą aktora zmagała się przez lata. Ten sam problem dotyka tysiące kobiet w Polsce.

Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nasKarin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nasCzytaj dalej

Gabriela Kownacka zmagała się z poważną chorobą

Aktorka o swojej chorobie dowiedziała się w 2004 czwartym roku i to właśnie wtedy rozpoczęła się jej walka z rakiem piersi. Kownacka natychmiast rozpoczęła terapię, która z czasem zaczęła przynosić obiecujące rezultaty. Rak zaczął maleć, a aktorka powoli wracała do zdrowia.

Oczywiście nie była to kwestia kilku dni, ale długich miesięcy wyczerpującej i nierównej walki. W końcu lekarze oświadczyli, że nowotwór został pokonany. W tym momencie wydawało się, że wszystko w życiu aktorki będzie już przebiegać z górki, ale niestety po zaledwie czterech latach spokoju, choroba dała o sobie znać.

Na szczęście Kownacka mogła zawsze liczyć na swoich bliskich oraz fanów, którzy w 2009 roku zorganizowali specjalny koncert charytatywny, z którego dochód został w całości przekazany na jej leczenie.

Niestety nawet to nie pomogło i już zaledwie 30 listopada 2010 roku aktorka zmarła. Jak podaje fakt.pl, to właśnie nowotwór, który przez lata osłabiał jej organizm. Jej śmierć wywołała u wielu osób poczucie pustki, której nic nie zdoła już wypełnić. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Gabriela Kownacka była prawdziwą ikoną polskiego aktorstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion
  6. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  7. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet

Następny artykuł