Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą
fot. facebook.com/Gabriela Kownacka Fani
Autor Karol Zaborowski - 3 Listopada 2019

Gabriela Kownacka była kochana przez miliony fanów. Choroba, która ją zabrała diagnozowana jest u tysięcy Polek

Gabriela Kownacka bez wątpienia zapisała się w historii polskiego kina zarówno dzięki swoim rolom, jak i wspaniałemu usposobieniu. Niestety aktorka przez lata zmagała się z poważną chorobą, która co roku dotyka tysiące Polek.

Gabriela Kownacka wcieliła się w wiele niezapomnianych ról, które mimo upływu lat wciąż doceniane są przez widzów. W końcu jak można by zapomnieć o postaci, którą odgrywała w kultowym już serialu “Rodzina zastępcza”. Aktorka była niezwykle wszechstronnie utalentowana, co nie raz udowodniła zarówno na małym, jak i wielkim ekranie. Jej bezsprzeczny talent i wspaniałe usposobienie zapewniły aktorce miejsce w sercach wielu Polaków.

Niestety jej historia skończyła się o wiele za wcześnie, a było to wywołane chorobą, która dotyka każdego roku tysiące Polek. Kownacka walczyła o swoje zdrowie i życie przez wiele lat. Mimo że udawało jej się wygrywać pierwsze batalie, to i tak ostatecznie choroba zwyciężyła. Nie pomogło nawet wsparcie od bliskich i fanów.

Kobieta zemdlała na szpitalnym korytarzu. Ratownik medyczny zamiast jej pomóc, po prostu odszedłKobieta zemdlała na szpitalnym korytarzu. Ratownik medyczny zamiast jej pomóc, po prostu odszedłCzytaj dalej

Gabriela Kownacka przez lata walczyła ze swoją chorobą

Wedle statystyk rak piersi zajmuje drugie miejsce, jeżeli chodzi o śmiertelność wśród kobiet. Chodzi oczywiście o przypadki złośliwych nowotworów. To właśnie ten typ guza został zdiagnozowany u Gabrieli Kownackiej jeszcze w 2004 roku. Aktorka od razu rozpoczęła terapię, która zaczęła odnosić rezultaty.

W końcu lekarze stwierdzili, że Kownacka pokonała swoją chorobę i wydawało się, że nareszcie wszystko w życiu aktorki zacznie się układać. Artystka wróciła na plan zdjęciowy serialu “Rodzina zastępcza” i podejmowała kolejne role. Niestety zaledwie po 4 latach choroba znowu dała o sobie znać.

Aktorka mogła liczyć na bardzo silne wsparcie zarówno ze strony swojego syna, jak i byłego męża oraz fanów, którzy 9 marca 2009 zorganizowali specjalny koncert charytatywny dla swojej idolki. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie Gabrieli Kownackiej, które tym razem nie było już tak skuteczne. W końcu 30 listopada 2010 roku aktorka zmarła.

Niestety podobny los spotyka tysiące kobiet, u których również diagnozowany jest rak piersi. Dlatego też tak ważne są regularne badania, aby wykrywać chorobę, kiedy ta jest jeszcze we wczesnym stadium i pacjentka ma największe szanse na wyzdrowienie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieuczciwy lekarz oszukał kilkadziesiąt osób. "Tłumaczył, że to promocyjna cena. Potem zniknął"
  2. Słodziki miały zastąpić cukier. Zatrważające badania
  3. Nie żyje 39-letni lekarz. Wszystko wydarzyło się w trakcie dyżuru

Następny artykuł