Gabriela Kownacka: choroba
PHOTO: GRAZYNA WOJCIK/SE/EAST NEWS GABRIELA KOWNACKA DOROTA KAMINSKA
Autor Klaudia Gaicka - 21 Września 2020

Żal, że nie ma jej już z nami. Gabriela Kownacka walczyła z chorobą do samego końca

Gabriela Kownacka była jedną z najbardziej uwielbianych aktorek w kraju. Widzowie pokochali nie tylko jej niesamowitą grę aktorską, ale i świetną osobowość. Niestety choroba zabrała aktorkę szybciej, niż byśmy sobie tego życzyli. Aktorka dzielnie walczyła, kiedy odeszła, miliony widzów pogrążyły się w żałobie.

Gabriela Kownacka była jedną z bardziej kochanych przez Polaków aktorek. Ludzie uwielbiali nie tylko jej grę aktorską, ale i ją samą. Pozytywne usposobienie Gabrieli Kownackiej sprawiało, że wszyscy wokół od razu mieli lepszy humor.

Niestety choroba sprawiła, że aktorka trwale zniknęła z naszych ekranów. Śmierć gwiazdy była okrutnym ciosem, nie tylko dla jej bliskich, ale również dla fanów i całego krajowego rynku filmowego. Pomimo tego, że od jej śmierci minęło blisko 10 lat, wielu wciąż ją wspomina i nie może pogodzić się z jej odejściem. Z tego tytułu pragniemy przypomnieć jej piękną, ale i bardzo smutną historię.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość z samego rana. Każdy powinien się z nią zapoznaćMinisterstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość z samego rana. Każdy powinien się z nią zapoznaćCzytaj dalej

Gabriela Kownacka dzielnie walczyła z ciężką chorobą. Miliony widzów pogrążyły się w żałobie

Filmografia aktorki jest bardzo imponująca. Nie brak w niej poza filmami również przedstawień i seriali. To właśnie z jednego z tych ostatnich większość telewidzów najlepiej ją pamięta. Rola Anki Kwiatkowskiej, prawdziwej matki Polki nowego pokolenia, zapewniła aktorce ogromną sławę i sympatię widzów. U boku Piotra aktorka pracowała aż 9 lat (od 1999 do 2004 roku). Telewidzowie pokochali całą „Rodzinę zastępczą” i jedną z jej głównych bohaterek, która każdego dnia zmagała się z problemami znanymi także przez większość Polaków.

Jak podaje portal Wp.pl, Gabriela Kownacka dowiedziała się o swojej chorobie w 2004 roku. Zdiagnozowano u niej raka piersi, który jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwym u kobiet. Kilkumiesięczna chemioterapia i radioterapia dała aktorce cień nadziei i kilka lat normalności Niestety w 2008 roku stan aktorki bardzo się pogorszył. Aktorka walczyła do końca z całych. Przeszła nawet operację w Hanowerze.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.40 tys. ton śmieci przyjedzie do Polski z Niemiec. Wiemy już gdzie
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Wierzyła, że jeszcze wszystko będzie dobrze, że uda się jej ponownie stanąć na planie zdjęciowym. W każdej chwili mogła też liczyć na wsparcie najbliższych, którzy towarzyszyli jej również w ostatnich chwilach życia. Aktorka zmarła 30 listopada, 6 lat po usłyszeniu diagnozy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minuta
  2. Za kryzys klimatyczny odpowiada 1% najbogatszych. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Gratulacje spływają z całej Polski. Gessler przekazała najradośniejszą nowinę, tyle czekała, "jestem oszołomiona"

Następny artykuł